Wszystko, co powinieneś wiedzieć o HomePod – bezprzewodowym głośniku od Apple.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wiele już słyszeliśmy na temat nadchodzącego głośnika od Apple, który umożliwi nowoczesną kontemplację z muzyką. W tekście chcielibyśmy podsumować wszystkie informacje, które do tej pory zostały opublikowane.

HomePod tuż za rogiem

Zacznijmy od najważniejszej informacji – od kiedy będzie można zamówić urządzenie? Na razie HomePod nie jest dostępny na polskiej stronie Apple Online Store. Jeśli zaś chodzi o światową premierę, pre-order można składać od wczoraj, tj. 26.01.2018 r., a jego finalna dostępność datowana jest na 09.02.2018 r.

 

Jeśli chodzi o konkurencję, najbardziej popularne urządzenia to Amazon Echo i Google Home Speaker. Na pierwszy rzut oka sprzęty te różnią się ceną. Mianowicie urządzenie Apple będzie oferowane w cenie 349$, gdzie jego konkurenci kosztują odpowiednio 99$ i 129$. Dużo krytycznych głosów mówi, że gigant z Cupertino “przespał” moment wejścia w bezprzewodowe głośniki. Jednak jak pokazuje historia (iPhone, iPod), nie trzeba być w czymś pierwszym, by zrewolucjonizować rynek. W dalszej części tekstu wyjaśnienia, skąd tak dużą różnica w cenie (nie, nie chodzi o “Emejzing od Apple”).

Suche dane

Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach: space gray i białym. Jego wymiary to: 17,2 cm x 14,2 cm. Waga to skromne 2,5 kg. Formaty, które obsługiwać będzie HomePod to: HE-AAC (V1), AAC (16 do 320 Kbps), zabezpieczone AAC (z iTunes Store), MP3 (16 do 320 Kbps), MP3 VBR, Apple Lossless, AIFF, WAV i FLAC. HomePod wspiera również Bluetooth 5.0, WiFi 802.11ac i funkcje VoiceOver. 

Głośnik od Apple został też wyposażony w dotykowy panel, który umieszczony jest na górze. Oto lista komend, które będzie obsługiwał:

  • Kliknij lub przytrzymaj “+” lub “-“, by zwiększyć/zmniejszyć głośność
  • Dotknij i przytrzymaj, by wywołać Siri
  • Dotknij, by odtworzyć/zatrzymać muzykę z Siri
  • Podwójne tapnięcie, by przewinąć utwór
  • Potrójne tapnięcie, by pominąć utwór

Wymagania sprzętowe

Przejdźmy jeszcze do wymagań sprzętowych: iPhone 5s lub nowszy, iPad Pro, iPad 5-tej generacji, iPad Air lub nowszy, iPad mini 2 lub nowszy, iPod touch 6-tej generacji, które będą pracować pod kontrolą iOS 11.2.5 lub nowszym. Dodatkowo urządzenie wymaga podłączenia pod Wifi i subskrypcji Apple Music, by korzystać z całej muzycznej funkcjonalności.

Wyróżniki

HomePod to przede wszystkim aż 7 głośników, 6 mikrofonów, specjalnie zaprojektowany niskotonowy głośnik, chip A8 i specjalistyczna obudowa. Omówmy wszystko od początku. Dzięki takiej ilości głośników, które wyposażone są we własny wzmacniacz i przetwornik (tak, każdy z osobna), będziemy w stanie uzyskać perfekcyjne brzmienie (chociażby kierunkowe brzmienie). Dodajmy, że wspomniani konkurenci mają maksymalnie 2 głośniki o dużo gorszej jakości. Dodatkowo HomePod wyposażony jest w specjalne sensory, które pracują nad tym, by dźwięk w odpowiedni sposób rozchodził się po pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie.

Ważna informacja – jeśli będziemy mieli 2 głośniki, wykryją one swoją obecność i będą generowały dźwięk stereo. To jeszcze bardziej wzmocni muzyczne doznania. Wraz z wejściem AirPlay 2 będziemy mogli sterować muzyką w każdym pokoju, w którym będzie znajdował się HomePod. Będziemy mogli je zsynchronizować lub puścić różną muzykę na każdym z głośników. Wszystko przy użyciu HomeKit. Jeśli chodzi o subwoofer, dzięki indywidualnemu podejściu do tej części, produkt od Apple będzie oferował jeszcze szerszą paletę niskich tonów. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy smart-głośnik, który został wyposażony w subwoofer! Będzie to szczególnie “widoczne” przy klubowym brzmieniu. W urządzeniu jest również zamontowany głośnik, który analizuje i dostosowuje niskie tony (dzięki temu eliminowane są niepożądane zniekształcenia).

Lepszy od konkurencji?

Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie, dźwięk dużo lepiej rozprzestrzenia się po danym pomieszczeniu. Również ilość zainstalowanych mikrofonów nie jest bez znaczenia. 6 sztuk sprzyja lepszemu wychwytywaniu naszych komend (obsługiwanych przez Siri), nawet kiedy muzyka gra naprawdę głośno. Ostatni powód, dla którego cena HomePod’a jest o ponad 50% większa od swoich głównych konkurentów to fakt, iż został tutaj zamontowany procesor A8, dobrze znany z iPhone’a 6 i 6 Plus.

Warto zaznaczyć, że rozwiązanie od Google ma “zainstalowany” procesor, pamięć i ram pochodzący z Chromecast – urządzenia, które kosztuje zaledwie 35$. A8 odpowiada w tym przypadku za “obróbkę poleceń”, które przychodzą z mikrofonów czy głośników, np. modelowanie akustyczne w czasie rzeczywistym. Jest on również odpowiedzialny za obsługę Siri, dzięki której możemy kontrolować takie rzeczy jak: muzyka, newsy, przypomnienia, podkasty, pogodę czy wiadomości ze świata sportu.

Muzyka przede wszystkim

HomePod to również idealny “sterownik” dla naszego inteligentnego domu, którego rozwiązania wspierają HomeKit od Apple. Dzięki temu będziemy mogli sterować klimatyzacją, oświetleniem czy ogrzewaniem. Głośnik ten to przede wszystkim maszyna do obsługi muzyki. Dzięki Siri, nauczy się naszych muzycznych (i nie tylko) przyzwyczajeń, dzięki czemu będzie mógł (poprzez odpowiednią komendę) odtworzyć np. nasze najbardziej ulubione piosenki.

Pamiętajcie, że jeżeli nie macie jeszcze dostępu do Apple Music, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć z niego korzystać. Po podpięciu naszej karty mamy 3 darmowe miesiące z możliwością zrezygnowania w dowolnym momencie. Następnie każdy kolejny miesiąc użytkowania to jedyne 19,99 zł.

 

Foto: Apple.comCepro.com

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *