WYNAJEM iPhone 15 Pro 14 Pro CZY TO SIĘ OPŁACA | najem na firmę oraz osobę prywatną iPhone MacBook Apple Watch

Oceń stronę
[Ocen: 660 Średnia: 5]

Wynajem iPhone 15 Pro 14 Pro – Czy to się opłaca?

Według naszych statystyk już co trzecia osoba zainteresowana zakupem najnowszego iPhone’a 15, 14 wybiera najem. Najczęściej są to osoby prowadzące firmę w formie spółki lub jednoosobowej działalności gospodarczej. W salonach ZbitaSzybka.pl możesz wynająć najnowszy sprzęt Apple już od 2021 roku.

Od teraz wynajmiesz najnowsze sprzęty Apple również na osóbę prywatną. Napisz do nas maila na bok@zbiataszybka.pl

 

Dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na najem sprzętu Apple.

Jak twierdzi Ewelina i Wojtek z firmy TURISMO z Wrocławia – wynajem jest po prostu wygodny.

“Prowadząc kilka firm nie mamy czasu na odsprzedaż używanego sprzętu, a w ZbitaSzybka.pl możemy wynająć nowy sprzęt co roku.  Co najważniejsze – nowego iPhone 14 Pro Max odebraliśmy w salonie ZbitaSzybka.pl Wrocław, a na zwrot starego sprzętu mieliśmy dużo czasu i bez stresu mogliśmy przegrać dane z poprzedniego urządzenia – w tym przypadku iPhone 13 Pro Max.

Wynajem iPhone czy zakup?

Cena wynajmu to około 50% wartości nowego urządzenia tyle, że 100% kosztów wynajmu wrzucamy w koszty spółki, a po roku gdy oddajemy urządzenie nie musimy wystawiać go na allegro i tracić czas na spotkania z klientami bądź wysyłkę.

Sytuacje ze sprzedażą urządzenia są różne: kupujący używany sprzęt są roszczeniowi, często zdarzają się oszuści i naciągacze, nie mamy po prostu na to czasu, wolimy skupić się na prowadzeniu naszych firm. – mówi Ewelina”

Wojtek i Ewelina dodatkowo wynajęli na firmę 2x najnowszy MacBook Pro z procesorem M2. Przygoda z wynajmem zaczęła się rok temu od iPhone 13 Pro Max i jak widać docenili wygodę tego rozwiązania.

Reprezentant Polski – Karol Kłos też wynajął iPhone 14 Pro Max na firmę

Zapytaliśmy reprezentanta Polski Karola Kłosa – dlaczego zamiast kupować zdecydował się na wynajem iPhone 14 Pro Max 256GB w kolorze Deep Purple.

Poniżej zamieszczamy jego odpowiedź.

 

“Dlaczego najem iPhone 14 Pro Max? A wynajmuję, bo iPhone’y z roku na rok są coraz droższe i nie chce wydawać od razu całej sumy. Dużo trenuje i podróżuje po Polsce… i tak nigdy nie sprzedawałem starych modeli tylko oddawałem komuś z rodziny. Do tego dajecie możliwość wymiany na nowy model, jak taki pojawi się na rynku (doprecyzowujemy: pierwsza wymiana jest możliwa już po 6 miesiącach od daty rozpoczęcia wynajmu).

 

Wynajem iPhone 14 Pro czy to się opłaca?

To prawda wynajem jest bardzo wygodny, ale czy to się opłaca?

W ZbitaSzybka.pl wynajmujesz sprzęt Apple na 12 miesięcy, ale już po 6 miesiącach możesz wymienić go na inny.

Przykładowo aktualnie jest premiera iPhone 14 a Ty masz 13 Pro od 6 miesięcy i chcesz go wymienić na nowy lub brakuje Ci pamięci bo wynająłeś 128GB.

W takiej sytuacji możesz wymienić w ramach trwającej umowy na iPhone 14 Pro Max 512GB lub 256GB.

Gdy prowadzisz działalność gospodarczą, jesteś płatnikiem VAT na podatku liniowym możesz bardzo łatwo to policzyć.

 

Nowy iPhone 14 Pro kosztuje 6499 PLN. Czy wynajem się opłaca?

( w salonach ZbitaSzybka.pl zakupisz lub wynajmiesz najnowszy iPhone 14)

Po odliczeniu VAT 23% z 6499 PLN czyli 1215.26 wychodzi 5283.74

Teraz czas na podatek dochodowy 19% z 5283.74 wychodzi 1003.91

Biorąc pod uwagę fakty, że w danym miesiącu zakup urządzenia pomniejszył nam o te kwoty przelewy na podatek VAT oraz podatek dochodowy najnowszy iPhone 14 Pro kosztuje Twoją firmę 4279,83 PLN, aczkolwiek po roku musimy go sprzedać i wystawić fakturę sprzedażową.

W tym miejscu możemy już zwrócić uwagę na najważniejszą różnicę pomiędzy zakupem iPhone 14 Pro a najmem. Po 12 miesiącach użytkowania, gdy chcemy kupić nowy sprzęt np. iPhone 15 Pro, stary musimy sprzedać.

Oczywiście przy sprzedaży używanego sprzętu Apple musimy wystawić fakturę VAT. Przy wynajmie po prostu zdajemy urządzenie do firmy wynajmującej. Co najważniejsze otrzymujemy nowe wynajmowane urządzenie odpowiednio wcześniej aby mieć czas na zgranie danych.

 

Szybka kalkulacja opłacalności

Załóżmy teraz, że po roku sprzedaliśmy naszego iPhone 14 Pro o 30% taniej niż kupiliśmy – czyli za 4549.30 PLN. Od sprzedaży oczywiście musimy odprowadzić podatki –  ostateczny koszt użytkowania przez 12 miesięcy wyszedł 1949.70 PLN.

Oczywiście część przedsiębiorców może pokusić się o sprzedaż bez faktury VAT, aczkolwiek wiąże się to z kłopotami podczas kontroli Urzędu Skarbowego. W przypadku wynajmu tego stresu po prostu nie ma.

Należy zwrócić uwagę, że wynajem sprzętu Apple oferowany przez ZbitaSzybka.pl jest nie na 24 miesiące jak u konkurencji, a na 12 miesięcy i nie musimy czekać 12 miesięcy aby wymienić na nowy lub inne model, a tylko 6 miesięcy.

Dodatkowo wymiana na nowy sprzęt w ZbitaSzybka.pl nie wymaga żadnej dodatkowej opłaty. U konkurencji owszem, możemy wymienić na nowy model dopiero po 12 miesiącach. Wymiana jest dodatkowo płatna i umowa podpisywana jest aż na 24 miesiące.

iPhone 14 Pro 128 GB koszt wynajmu.

Aby wynająć na firmę najnowszy iPhone 14 Pro w ZbitaSzybka.pl musimy zapłacić 260 PLN BRUTTO miesięcznie co daje nam 3120 PLN brutto rocznie (kwota na 1.11.2022 i może ulec zmianie). Po odliczeniu podatków zostaje około 2000 PLN. Różnica pomiędzy zakupem a wynajmem to jakieś 800 PLN.

Czyli płacisz około 800 PLN więcej za to, że nie poświęcasz czasu na odsprzedaż urządzenia, a dodatkowo w cenie wynajmu masz bezpłatne ubezpieczenie szybki (udział własny 30% w kosztach naprawy – jeżeli koszt naprawy szybki to 1000 PLN – płacisz tylko 300).

 

Jaka jest Twoja stawka godzinowa?

W przypadku jednego sprzętu czas odsprzedaży urządzenia nie jest znaczący, ale jeżeli prowadzisz firmę, gdzie masz tych urządzeń kilkanaście, a Twój czas jest wyceniany na wysoką stawkę godzinową, może się okazać, że wynajem o wiele bardziej Ci się opłaca – a na pewno zaoszczędzi Ci wiele czasu i jest po prostu wygodniejszy.

W tym miejscu musisz się zastanowić czy te 800 PLN różnicy jest dla Ciebie warte ryzyka, które musisz ponieść podczas odsprzedaży sprzętu na rynku wtórnym – czy to w formie spotkania w cztery oczy czy w formie wysyłkowej.

 

Naciągacze nie próżnują.

Według opinii naszych klientów coraz więcej z nich ma złe doświadczenia podczas odsprzedaży i często informują nas o przypadkach skrajnej negocjacji ceny w ostatecznej fazie sprzedaży czy reklamacjach i odsyłaniu zniszczonego sprzętu np. po 10 dniach użytkowania pod argumentem wady fabrycznej jak skaza na aparacie czy krzywy korpus. Następnie to sprzedający musi poświęcić swój czas i nerwy aby udowodnić swoje racje.

Coraz więcej osób chce kupić używany sprzęt Apple, aczkolwiek bardzo często stosują nieczyste techniki, aby go zakupić taniej. Nasi klienci coraz cześciej zamiast kupować po prostu wolą wynajmować i pomimo, że jest to nowa forma użytkowania urządzenia to zbiera bardzo pozytywne opinie. Najczęściej przywoływany argument to „wygoda”.

Podobną decyzję podjął również Aleks z Rzeszowa,  który prowadzi ogólnopolską sieć Barberów. Jak sam stwierdził “nie mam czasu na odsprzedaż”.

Pamiętaj aby zapytać jednego z naszych pracowników o rabat na wynajem. Oferujemy okresowe kody rabatowe zmniejszające kwotę wynajmu nawet o 10%.

 

Naprawa zbitej / uszkodzonej szybki w cenie wynajmu

Dodatkową zaletą najmu iPhone’a w ZbitaSzybka.pl jest bezpłatna wymiana szybki, gdy ona się zbije. W pakiecie podstawowym, czyli w cenie najmu, otrzymujesz jednorazową bezpłatną wymianę uszkodzonej szyby ekranu w salonach ZbitaSzybka.pl w całej Polsce. Za taką gwarancję wymiany bezpłatnej szybki w przypadku zakupu nowego iPhone’a 13 Pro czy 14 Pro musiałbyś zapłacić minimum kilkaset PLN, a tutaj masz w cenie.

Dodatkowo odpłatnie możesz dokupić większy pakiet ochrony obejmujący wszystkie uszkodzenia. Z naszych statystyk wynika, że to właśnie uszkodzenie samej szybki obejmuje 80% zdarzeń losowych.

iphone 13 pro max rozbita szybka

Zapewne wiesz o tym, że nasza firma słynie ze starannie dobranych i efektywnych akcesoriów zabezpieczających przed uszkodzeniem. Według naszych statystyk jeżeli zabezpieczysz iPhone’a szkłem ochronnym z wyższej półki oraz dobrze dobranym etui szansa na uszkodzenie spada do kilku % sytuacji. Dobrze dobrane akcesoria wpływają również pozytywnie na komfort użytkowania.

 

Porównanie iPhone 14 Pro Max G z iPhone Głęboka Purpura z 12 Pro Max w kolorze złotym

Wynajem iPhone 14 Pro w ZbitaSzybka.pl | iPhone 15 Pro w dniu premiery

Z racji faktu, że ZbitaSzybka.pl nie jest autoryzowanym sprzedawcą Apple, daje nam to o wiele większe możliwości.

Kupujemy nowe iPhone’y z kilkunastu autoryzowanych źródeł oraz bezpośrednio od Apple.

Co najważniejsze bardzo nam zależy aby dostarczyć wynajmowane lub zakupione urządzenia Apple już w dniu premiery.

Nie jesteśmy korporacją, a młodą polską firmą, która ma oddziały w całej Polsce  i wielu naszych klientów podczas premiery iPhone 14 było niezwykle zaskoczonych, że jak sami stwierdzili “nikt nie ma a Wy macie”.

W ZbitaSzybka.pl pracuje aktualnie ponad 60 osób, bardzo nam zależy na relacjach z klientem dlatego potrafimy pojechać na drugi koniec Polski, a nawet za granicę, aby zdobyć najnowszy sprzęt Apple dla naszych klientów.

70% osób które wynajęły najnowszy iPhone 14 Pro przez ZbitaSzybka.pl otrzymało go w dzień premiery.

Wynajem iPhone 14 Pro, a zdolność kredytowa

Według naszych obserwacji wynajem sprzętu Apple jest obarczony mniejszymi wymaganiami niż chociażby kredy czy leasing. Wynajmujący jest oczywiście profilowany przez firmę finansującą wynajem, aczkolwiek restrykcje są niższe niż chociażby przy podczas wzięcia sprzęty Apple na kredyt. Nie jesteś pewny czy Twoja firma kwalifikuje się do najmu napisz do nas.

Wynajem iPhone 14 Pro o wiele mniej formalności

Wiele osób rezygnuje z finansowania na nowy sprzęt Apple ze względu na upierdliwe formalności. W przypadku wynajmu formalności są sprowadzone do minimum. Podajesz NIP i adres e-mail. Na Twój e-email dociera umowa, która zawierasz online, czekasz do 24h na zatwierdzenie umowy, wpłacasz kaucje, która jest w 100% zwrotna, umawiasz się na odbiór w jednym z salonów ZbitaSzybka.pl lub dostawę wysyłkową.

 

 

Wynajem Apple Watch ULTRA

 

Wynajem Apple Watch 8

Co ciekawe, coraz więcej osób decyduję się oprócz wynajmu najnowszego iPhone’a wynająć Apple Watch. Bardzo popularnym wyborem jest Apple Watch ULTRA, którego cena 4799 PLN odstrasza szczególnie gdy bierzmy pod uwagę urządzenie o zupełnie nowym designie. Wynajem w tym przypadku możemy potraktować jako okres próbny i wymienić urządzenie na inne np. inny model Apple Watch już po 6 miesiącach. Nie musimy decydować się na 2 letnią umowę bądź kredyt a wspomniane 6 miesięcy da nam realne wyobrażenie czy faktycznie jest to urządzenie dla nas. Tylko w tym tygodniu wynajęliśmy kilka zegarków Apple Watch series 8 a wynajmujący cenią sobie fakt, że już po 6 miesiącach mogą go wymienić np. na inny kolor.

One Reply to “WYNAJEM iPhone 15 Pro 14 Pro CZY TO SIĘ OPŁACA | najem na firmę oraz osobę prywatną iPhone MacBook Apple Watch”

  1. Szymon pisze:

    Miałem problem z koronka w Apple Watch, podszedłem, fachowa obsługa, sprawa rozwiązana w dosłownie 20 sekund. Bardzo polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *