Xiaomi Mi 7 zadebiutuje z drugim, większym modelem? Xiaomi Mi 7 Plus idealnie wypełniły produktową lukę!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak donosi serwis MyDriver, Xiaomi Mi 7 zadebiutuje w tym samym czasie, co jego większy brat – Mi 7 Plus. Główne różnice to wielkość wyświetlacza i pojemność baterii. Dodatkowo pojawiły się informacje na temat aparatu, który zostanie w nich zamontowany. Znana jest również ich cena.

Xiaomi Mi 7 na horyzoncie

Na wstępie warto przypomnieć, że poprzedni model, Xiaomi Mi 6 nie był oferowany w większym wariancie. W internecie mówiło się, że to z powodu rzekomego problemu z dostępnością procesora Snapdragon 835. W 2017 roku został zaprezentowany również model Mi Note 3, który mógł niejako zastąpić Xiaomi Mi 6 Plus, którego nigdy nie było. Z większych urządzeń zaprezentowano również Mi Mix 2, ale to już zupełnie inna linia produktowa.

Można więc przypuszczać, że w tym roku chińska firma pokusi się o prezentację większego odpowiednika – Xiaomi Mi 7 Plus. Potwierdza to raport z Chin, w którego można wywnioskować, że urządzenia będą do siebie bardzo podobne. Xiaomi Mi 7 ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 5,65″, a Mi 7 Plus o przekątnej 6,01″. Oba modele będą oferowane z wyświetlaczami edge-to-edge (wąskie ramki), wykonanym w technologii OLED, charakteryzujący się proporcją 18:9.

Garść szczegółów

Smartfony, poprzez zróżnicowanie w swoich gabarytach, będą wyposażone w różne pojemności baterii. I tak mniejszy model dostanie ogniwo o pojemności 3200 mAh. W jego większym bracie znajdziemy ogniwo o pojemności 3500 mAh. W obydwu przypadkach będziemy mogli użyć bezprzewodowej ładowarki  do naładowania baterii. Będzie to możliwe dzięki obudowie wykonanej ze szkła i metalu.

Nie będzie różnicy w głównej jednostce napędowej – oba modele dostaną Snapdragona 845, który wsparty zostanie 6 GB pamięci RAM. W chwili obecnej brak jest jakichkolwiek informacji na temat wersji z większą ilością pamięci RAM. Jeśli chodzi o zdjęcia i nagrywanie wideo, Xiaomi Mi 7 i Mi 7 Plus dostaną podwójny aparat.

Będzie się on charakteryzował matrycami o dwóch rozdzielczościach: 12 Mpx i 20 Mpx. Główny aparat to rozwiązanie Sony IMX380 (1/2.3″, 1.55um), dodatkowy teleobiektyw to dobrze znana jednostka z modelu OnePlus 5 – Sony IMX350.

Cena czyni cuda

Źródło informuje, że kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za Xiaomi Mi 7 i jego większy wariant będzie bardzo przystępna. Mianowicie mniejszy smartfon ma startować z poziomu 2699 juanów (około 1500 złotych), większy natomiast z poziomu 2999 juanów (nieco ponad 1600 złotych). Warto jednak pamiętać, że podane ceny obowiązywać będą na terenie Chin, czyli bez uwzględnienia podatków.

Premiera urządzeń przewidziana jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Pamiętajmy jednak, że są to wczesne informacje, a finalny produkt może trochę różnić się od nich. Niemniej jednak fajnie byłoby zobaczyć takie urządzenia w portfolio Xiaomi. Nie ma co – coraz ciekawsze się robią te urządzenia z Androidem.

 

Źródło: MyDrivers, Foto: Science and Knowledge


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *