Amazon Key – nowa usługa, która zrewolucjonizuje kurierski rynek!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Amazon już od dawna chcę wyprzedzić swoją konkurencję, by wyznaczać trend na olbrzymim rynku jakim bez wątpienia jest rynek kurierski (lub dostaw w ogóle). Pamiętamy ich prace nad dronami, które miały samodzielnie dostarczać paczki na podwórka klientów. Tym razem pora na bardziej odważne rozwiązanie.

Amazon Key – garść informacji

Mowa tutaj oczywiście o Amazon Key, czyli zamek do drzwi i kamera (oba urządzenia będą podłączone do domowego Wifi), która ma monitorować dostarczenie przesyłki. Już wyjaśniam o co dokładniej chodzi, ponieważ trzeba się wczuć w nowe podejście do dostarczania przesyłek. W końcu żyjemy w XXI wieku. Warto wspomnieć o tym, że cały system zostanie zamontowany i zaprogramowany przez odpowiednio przeszkolonego pracownik Amazon.

 

Otóż wyobraźnie sobie, że zamawiacie 2 etui do Waszego smartfona i głośnik bluetooth, ustalacie datę dostawy, płacicie. Nadchodzi dzień dostarczenia paczki, jednak nie ma Was w domu, ponieważ musieliście załatwić coś pilnego na mieście. Dzięki Amazon Key kurier zostawi paczkę w naszym domu (sic!), byśmy mogli cieszyć się naszym zakupem po powrocie do domu.

Ok, ale co tak właściwie musi zrobić kurier, by dostać się do naszego domu/mieszkania? Mianowicie kiedy podejdzie pod nasze drzwi i nie zastanie nikogo w domu będzie musiał zeskanować naszą przesyłkę. Następnie Amazon Key otworzą mieszkanie, a kamera nagra cały proces pozostawienia przesyłki w naszych “4 ścianach”.

Początkowa dostępność

Wiem, zapewne całe to przedsięwzięcie wydaje Wam się bardzo ryzykowne, jednak sam Amazon przekonuje, że taka forma dostawy kurierskiej, za kilka lat na stałe wpisze się do naszego życia. Obecnie z usługi mogą skorzystać Amerykanie (na ten moment tylko 37 miast, m.in. Atlanta, Cleveland, Denver). Całość wystartowała w listopadzie.

Amazon nie zamyka się tylko i wyłącznie na usługi kurierskie. Amazon Key będzie można wykorzystać również do innych celów, np. generowania specjalnych kodów dla gości, które pozwoliłyby na otworzenie domu podczas naszej nieobecności.

Na początku wspomniane rozwiązanie będzie obsługiwane tylko i wyłącznie przez Amazon Logistics. Dopiero w późniejszej fazie zostaną w to wciągnięte inne firmy kurierskie np. UPS czy FED EX. Warto dodać, że branża kurierska już podczas prezentacji produktu ostrzegała o tym, że duża część klientów może obawiać się takiego rozwiązania, co przełoży się na słabą sprzedaż.

Ile przyjdzie nam za to zapłacić?

Obecnie Amazon Key (kamera + inteligentny zamek) został wyceniony na 249,99 dol, co w przeliczeniu na złotówki daje nam niecałe 900 zł. To dość dobra cena, ponieważ podobne rozwiązanie jakim jest chociażby Gerdalock (na zdjęciu poniżej) kosztuje ~1500 zł.

Jeżeli Amazon poważnie podejdzie do tematu zabezpieczeń to kto wie – może za 3-5 lat każdy z nas będzie miał podobne rozwiązanie chociażby i od Grupy Allegro, które umożliwi dostarczenie naszej paczki podczas naszej nieobecności?

 

Czytaj więcej, Foto: 1234

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *