Apple pobite przez Xiaomi

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wszystko rozchodzi się o rynek sprzętu wearables, tj. elektronika noszona na przykład na nadgarstku. Do tej kategorii zaliczają się m.in. Apple Watch, wszystkie modele Fitbit’a czy opaski Mi Band od Xiaomi.

Wzrost w branży

W drugim kwartale 2017 roku międzynarodowe przesyłki sprzętu wyżej wymienionej grupy wyniosły aż 22 miliony sztuk. Chińska firma miała aż 17% udziału, wyprzedzając przy tym Apple i Fitbit!

Steven Waltzer, analityk branżowy w Strategy Analytics podkreślił, że sprzedaż urządzeń w tym segmencie zwiększyła się. Wpływ na to miały dwie kwestie: duża potrzeba tańszej elektroniki na chińskim rynku i jednoczesny wzrost zapotrzebowania na droższy sprzęt w Stanach Zjednoczonych.

Xiaomi górą, Fitbit zagrożony

Neomi Mowston, Dyrektor Zarządzający Strategy Analytic w swoich wypowiedziach podsumował cały rynek sprzętu naręcznego. Xiaomi odstawiło konkurencję, Apple zaliczyło spory wzrost, a Fitbit osiągnął jeden z najgorszych wyników ostatnich lat. W tym miejscu celowo pominę szczegółowe dane sprzedażowe w porównaniu do roku ubiegłego (wszystko w grafice poniżej), ponieważ chciałbym skupić się na inne, równie istotnej rzeczy.

Mianowicie chodzi o problem z jakim zmaga się kalifornijska firma. Pomijając już sam spadek sprzedaży urządzeń do mierzenia dziennej aktywności, Fitbit zaczyna robić za “przestrzeń”, która znalazła się pomiędzy młotem, a kowadłem.

Z jednej strony Xiaomi, które zalewa rynek tanimi, dobrze wykonanymi produktami. Z drugiej, Apple, która wytwarza wysokiej klasy sprzęt. W tym momencie firma Jamesa Park’a staje się bezpłciowa. Możemy tylko przypuszczać, że w kolejnych miesiącach nad Kalifornią przejdzie prawdziwa “burza mózgów”.

Nadzieja w Apple Watch Series 3

Cliff Raskind, Dyrektor Strategy Analytics wspomniał to wzroście sprzedaży Apple w omawianym sektorze o ok. milion sztuk. To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników, ponieważ potencjalny klient widzi, że firma interesuje się daną kategorią. Niestety nie pozwoliło to na utrzymanie pierwszego miejsca i gigant z Cupertino musiał ustąpić miejsca Xiaomi.

Nadzieje na powrót pokładane są w nadchodzącym zegarku, tj. Apple Watch Series 3. To właśnie w nim mają zostać poprawione wszelakie funkcje związane z śledzeniem zdrowia właściciela…

Wielu z użytkowników życzyłoby sobie np. specjalnej przestrzeni na monitorowanie posiłków, rozszerzenie o nowe dziedziny sportu czy jeszcze dokładniejszy pomiar pracy serca.

Źródło: iClarified.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *