Apple pobiło kolejny rekord! iPad Pro 10.5″ – to wszystko dzięki niemu.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

1 sierpnia firma Tima Cook’a przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał obrotowy bieżącego roku (drugi kwartał kalendarzowy). Prawie wszystkie z pozycji są fantastyczne.

Nowy iPad Pro 10.5″ zaskoczył wszystkich

Nie ma co ukrywać – amerykańska firma odnotowała wzrost wartości w każdym z sektorów. Nikogo nie dziwi już wzrost sprzedaży iPhone’a i Mac’a (odpowiednio 41 mln sztuk, wzrost +2 % i 4,29 mln sztuk, wzrost +1 %), ponieważ urządzenia te mają się dobrze w swoim sektorze. W osłupienie powinien natomiast wprowadzić wynik sprzedaży iPad’a (11,4 mln sztuk, wzrost +15%).

Ogromny sukces na polu producentów, którzy w swojej ofercie stale aktualizują tablety zapewnił nowy iPad Pro 10,5″. Nie da się ukryć, że nowe urządzenie skradło serca klientom Apple, pomimo słabnącej sprzedaży w tym sektorze.

Tim Cook wiele razy podkreślał, że iPad Pro 10.5″ został miło przyjęty w sektorze edukacyjnym. Poniżej prezentujemy przychody Apple w każdym z sektorów:

  • iPad – 4,96 mld USD

  • iPhone – 24,8 mld USD

  • Mac – 5,59 mld USD

  • Pozostałe produkty (w tym Apple Watch) – 2,73 mld USD

  • Usługi (np. Apple Music) – 7,26 mld USD

Dzięki tak dobrej sprzedaży wszystkich urządzeń i usług, Apple może się pochwalić przychodami w wysokości 45,4 mld USD (+7%, niż rok temu) i zyskiem, który opiewa na niemałą sumę –  8,7 mld USD (+11%, niż w roku ubiegłym).

Apple Watch i usługi górą, dług nadal rośnie

CEO Apple nie mógł pominąć tak ważnej kwestii jaką niewątpliwie jest sprzedaż firmowego zegarka, która w tym kwartale zwiększyła się o 50% (rok do roku). Warto dodać, że jednostkowa sprzedaż Watch’a nie jest nigdzie dostępna. Kolejnym z powodów do zadowolenia są niewątpliwie dochody z samym usług firmy z Cupertino.

W ich skład wchodzą: Apple Music, Mac App Store, App Store, iCloud i iTunes. Tim Cook podkreślił, że samodzielne ich istnienie odpowiadałoby istniejącym spółkom, które znajdują się na liście Fortune 100.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, iż przychody z tego sektora dawno przekroczyły te, które generują iPady i komputery Mac razem wzięte.

Dług, dług, dług… Pomimo ogromnego kapitału, który udało się zgromadzić spółce w gotówce i płynnych papierach wartościowych (262 mld USD), dług nadal rośnie. W tym momencie sięga już 108 mld USD (+9 mld USD, niż w ubiegłorocznym, trzecim kwartale).

Dodatkowo firma posiada 15 mld USD (co jest jedną z najmniejszych kwot od wielu lat) na kontach w USA. Reszta majątku znajduje się poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: Apple.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *