CIRP: Duże iPhony “zabiły” mniejsze ekrany!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Na początku tego tygodnia gigant z Cupertino ogłosił swoje wyniki finansowe za miniony kwartał. Sprzedali ponad 41 milionów iPhone’ów, co jest bardzo dobrą nowiną. Dziś CIRP przedstawiło kolejne rewelacje na temat bazy wszystkich telefonów Apple. Wśród nich znajdują się również złe wieści.

4.7″ i Plusy podbijają rynek

Odwieczny problem w zestawieniach sprzedażowych firmy Tima Cook’a to ogólny podział na kategorie, a nie sprecyzowany. Przez to nie jesteśmy w stanie sprecyzować ile dokładnie sztuk sprzedano (np. każdego iPhone’a z osobna).

Consumer Intelligence Research Partners opierają swoje analizy na ogólnej bazie smartfonów Apple w Stanach Zjednoczonych. Według nich modele 7 i 7 Plus są bardzo popularne – aż jeden na trzy telefony używane w USA to zeszłoroczne flagowce.

4″ odochodzą do lamusa, SE nie pomoże

Jak widzimy na powyższym zdjęciu, takie modele jak iPhone 5, 5c, 5s praktycznie nie istnieją w zestawieniu CIRP. Sytuację delikatnie zmieniła premiera SE, który zagarnął sobie 6% amerykańskiego rynku (w zestawieniu iPhonów oczywiście). Informacja ta podkreśla jedynie, że w każdym z 50 stanów dominują smartfony z większym ekranem.

Powyższe dane pokazują, że 5.5″ smartfony na stałe zadomowiły się w domach amerykanów. Potwierdza to ilość obecnych urządzeń na rynku, tj. iPhone 6 Plus, 6s Plus i 7 Plus stanowią razem 53 miliony sztuk. Wynik ten jest o 9% większy, niż rok temu (z 29% do 38%).

Podsumowanie

To pokazuje czego potrzebuje większość użytkowników. Informacje te poniekąd potwierdzają znane już plotki, jakoby iPhone 8 posiadał ekran o przekątnej 5.8″. Mając na uwadze, że sprzęt ten miałby dużo cieńsze ramki, niż ubiegłoroczne flagowce, całość byłaby przyjaźniejsza w odbiorze dla użytkownika.

 

Źródło: 9to5Mac.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *