Apple Watch wykryje zaburzoną pracę Twojego serca

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zegarek od Apple to nie tylko modny gadżet czy monitor naszej aktywności. Dzięki obecnemu czujnikowi tętna jesteśmy w stanie obserwować pracę naszego serca. Używając do tego specjalnej aplikacji możemy zareagować odpowiednio wcześnie, zanim wydarzy się coś złego.

Amerykańskie eksperymenty

Grupa naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który mieści się w San Francisco, przeprowadziła wiele badań odnośnie korzyści płynących z użytkowania elektronicznych zegarków czy opasek. Obecnie skupimy się tylko i wyłącznie na Apple Watch, który również znajdował się na liście urządzeń. Wspomniany zegarek wraz z wykorzystaniem aplikacji Cardiogram jest w stanie wykryć z 97-procentową skutecznością poważne zmiany zachodzące w naszym sercu.

Jednym z takich zagrożeń jest migotanie przedsionków, które może doprowadzić do zawału. Zdarzają się przypadki, w których osoby nie zostają uratowane, co w konsekwencji prowadzi do śmierci. Warto wspomnieć, że niedomaganie naszego serca nie musi przejawiać się nagłym bólem czy paraliżem ciała. Bardzo często przy wyżej wspomnianym problemie objawy to duże zmęczenie lub nadmierna potliwość.

Apple Watch – Podsumowanie

Badana społeczność liczyła 6158 osób, które zgodziły się na udostępnienie swoich danych z Apple Watch. Dzięki tak licznej grupie można było uzyskać miarodajne wyniki.

Oby w przyszłości pojawiło się więcej takich eksperymentów nad wykorzystaniem sensorów, które posiadamy w naszych smartfonach, smart zegarkach i innych urządzeniach. Przyczyniłyby się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa w codziennym życiu.

 

Źródło: Cnet.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *