Czas na Orange i roaming – konkretnie i tanio

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W poprzednim tygodniu Play zaprezentował swoja nową politykę odnośnie roamingu. W dniu wczorajszym swoje stanowisko zajęła firma Orange. Nowe wytyczne “pomarańczowych” zaczną obowiązywać od 15 czerwca 2017 roku. To, co wyróżnia ich na tle konkurencji: konkretne informacje, przejrzystość i atrakcyjność oferty jak również cena (będzie tanio [!]).

Roaming – podstawowe informacje

Funkcjonuje na takich samych zasadach, odnośnie strefy użytkowania. Mowa tutaj o terenie całej Unii Europejskiej, Islandii, Lichtenstein i Norwegii. Właściciele numerów są przez Orange rozgraniczani na dwie grupy:

  1. Abonenci z taryfą NO-LIMIT – dzięki nieograniczonej możliwości rozmów, wysyłania SMS i MMS, korzystania z internetu, będą mogli identycznie funkcjonować poza granicami Polski. Nie będą musieli się przejmować dodatkowymi kosztami, ponieważ ich nie ma.

  2. Abonenci z pozostałymi taryfami – również będą korzystać na takich samych warunków jak “u siebie”. Dla przykładu, jeśli koszt 1 minuty połączenia w kraju jest równy 30 gr to tyle samo zapłacą poza terytorium Polski. Jest to dobra informacja, ponieważ to i tak dużo mniej, niż obecnie.

Poniżej przedstawiamy tabelę, w której Orange pokazało, jak zmienią się stawki dla abonentów NO-LIMIT. Wyszczególniamy akurat pierwszą grupę, ponieważ stanowi ona aż 80% wszystkich użytkowników wspomnianego operatora komórkowego.

Roaming – pozostali klienci

Przejdźmy do użytkowników prepaid. Za połączenia głosowe, wiadomości MMS i SMS i transmisję danych zapłacą kwotę podstawową, która obowiązuje w naszym kraju. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ już na starcie pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Dodatkowo, jeśli jesteśmy przy pakiecie danych to stawka będzie jedna – 1 MB/10 gr.

Powróćmy do osób, które nie posiadają NO-LIMIT. Mianowicie będą oni rozliczani dokładnie tak, jakby korzystali ze swojego telefonu na terenie Polski, np. jeśli klient posiada 500 minut do wykorzystania w kraju, może ich użyć na terenie UE i Norwegii, Islandii i Lichtenstein. Jeżeli pakiet zostanie wykorzystany, użytkownik zapłaci taką samą stawkę jak w Polsce.

Podsumowanie

W końcu dożyliśmy czasów, w których roaming nie będzie rujnował naszego portfela. Jeżeli chcecie zapoznać się ze szczegółowym zestawieniem cen roamingu w Orange to znajdziecie go w tym miejscu. Warto dodać, że klientów NJU Mobile również będzie obowiązywał “nowy roaming” – informacja tutaj. Oby inni operatorzy poszli za Orange i dostosowali swoją ofertę do XXI wieku.

Źródło: Orange

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *