Apple zaprezentuje nowe modele MacBooka, MacBooka Pro i Air

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jeden z redaktorów (Mark Gurman) agencji Bloomberg poinformował w swoim wpisie, że Apple zamierza zaprezentować odświeżone wersje obecnych laptopów. Nowości mają zostać przedstawione na WWDC 2017, które odbędzie się w dniach 5-9 czerwca.

MacBook – co nowego

Jak możemy przeczytać w tekście Gurmana, firma Tima Cooka przedstawić ma nastepujące urządzenia:

  1. Nowy 12″ MacBook z najnowszym procesorem ze stajni Intela

  2. Mocno odświeżoną wersję MacBooka Air z wydajniejszymi procesorami

  3. Nowy (zachowany obecny design) MacBook z linii Pro, w którym zostaną wykorzystane procesory z linii Kaby Lake

Wielu z Was może dziwić fakt, że Apple w ogóle interesuje się modelem Air. Jego prezentacja nie jest pewna (mniejsze prawdopodobieństwo, niż w przypadku pozostałych dwóch laptopów), ale niewątpliwie włodarze firmy widzą potencjał w tej linii modelowej.

Wynika to z faktu, że wspomniana seria nadal cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Jest to jeden z najczęściej wybieranych sprzętów, jeżeli zależy nam mniej na wyświetlaczu, niż na bezkonkurencyjnej pracy na baterii.

WWDC 2017 – co jeszcze

Oprócz możliwości zobaczenia nowych laptopów od Apple jest wielce prawdopodobne, że na świat przyjdzie nowy model iPada Pro. Firma z Cupertino planuje również prezentację inteligentnego głośnika, który miałby pracować pod kontrolą specjalnie zmodyfikowanej wersji iOS. Nie mogłoby zabraknąć Siri, która jest absolutnym “must have” w tego typu sprzęcie.

Również i w tym roku (najprawdopodobniej) na WWDC zostaną zaprezentowane oficjalne nowe wersje systemów operacyjnych, tj. iOS 11, macOS 10.13, tvOS 11 i watchOS 4. Przypominamy również, że sama konferencja startuje w dniu 5 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Szczegóły podamy w dniu konferencji.

 

Źródło: Bloomberg

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *