Inteligentny głośnik od Apple z Siri i iOS na WWDC 2017?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wszystko wskazuje na to, że Apple na WWDC 2017 zaprezentuje długo wyczekiwany głośnik (branża tech plotkuje o nim dobre kilka miesięcy), który wyposażony będzie w iOS i Siri. Jak mówi analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo jest 50% szans na jego prezentację. Sprzedaż natomiast miałaby nastąpić w drugiej połowie bieżącego roku. Ma to być odpowiedź na Amazon Echo.

Więcej szczegółów

Kuo wspomniał, że urządzenie, nad którym pracuje Apple będzie na pewno droższe od produktu firmy Amazon (jego cena wynosi ~179$). Urządzenie firmy z Cupertino ma mieć wydajność podobną do iPhone 6/6s, wspierać AirPlay i posiadać aż 8 głośników, co przełożyć się ma na perfekcyjne wrażenia akustyczne.

Wizualizacja (nieoficjalna) głośnika Apple.

W ubiegłym tygodniu Sonny Dickson (profil na Twitterze: SonnyDickson) również wspomniał o tym, że najnowsze urządzenie od Apple ma zostać zaprezentowane na WWDC 2017. Dodał, że prawdopodobnie będzie wyposażone w specjalnie zmodyfikowaną wersję iOS z nieokreślonym jeszcze dodatkiem Beats. Jeśli chodzi o wygląd to ma on przypominać obecną wersję Mac’a Pro, tj. górny panel ma być bardzo podobny do wspomnianego komputera, boki pokryte będą siatką, która ma za zadanie zabezpieczyć głośniki.

Wspomniany fragment wypowiedzi Dickinsona.

Co jeszcze

Majowy raport Bloomberg’a wyjaśnił wiele na temat omawianego urządzenia. Dzięki niemu będziemy mogli kontrolować wiele (jak nie wszystkie) rzeczy związane z Home Kit, tj. zamki, oświetlenie, zasłony etc. Wszystko to przy wykorzystaniu poleceń głosowych Siri. Możemy również przeczytać o prototypach, które mają wbudowaną kamerę. Da nam to możliwość autoryzacji za pomocą skanowania struktury naszej twarzy. Ciekawe, co jeszcze kryją prototypu głośnika od Apple i jak będzie się prezentował finalny produkt.

Podsumowanie

Głośnik od Apple i Siri obsługujące język Polski? Piękny prezent sprawiłaby nam firma Tima Cook’a. Osobną kwestią jest cena jaką przyszłoby nam zapłacić za sprzęt, który miałby konkurować z Amazon Echo. Strzelam, że będzie to przedział 250-400$. Miejmy nadzieję, że Apple dopracuje swoje urządzenie do WWDC 2017, chociaż na tyle, by zaprezentować je dziennikarzom.

Aktualizacja 10/05/2017

Amazon zaprezentował swój najnowszy inteligentny głośnik – Amazon Echo Show. Jest to ekran z umieszczonym u dołu głośnikiem. Technologiczny rynek od razu zaczął spekulacje o podobnym produkcie sygnowanym logo nadgryzionego jabłka. Mianowicie pod względem designu (samej koncepcji) jak również technologicznym miałby przypominać produkt firmy Amazon.


Źródło: MacRumors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *