Ładowanie iPhone’a po cichu | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zawsze kiedy podłączamy naszego iPhone’a do ładowania towarzyszy mu przynajmniej jeden dźwięk. Jeśli telefon nie jest wyciszony słyszymy sygnał, który informuje nas o rozpoczęciu ładowania. Jeśli natomiast mamy włączone wyciszenie to wibracja poinformuje nas o wyżej wymienionym procesie.

Cisza

Cisza to zły znak. Jeśli nie słyszysz, że samochód wydał dźwięk alarmu – wracasz do niego. Jeśli nie słyszysz pikającego piekarnika w momencie przygotowywania pieczeni na kolację dla kobiety – biegniesz sprawdzić czy mięso się nie spaliło. Jeśli nie słyszysz sygnału w momencie podłączania telefonu do ładowania to sprawdzasz czym prędzej czy to wina kabla czy telefonu. Nauczyliśmy się, że sygnały dźwiękowe i wibracje informują nas o rzeczach ważnych. Co w momencie, kiedy nie możemy (bądź nie chcemy), by nasz iPhone wydał jakikolwiek dźwięk podczas ładowania?

Są na to dwa sposoby. To przykre, że Apple nie udostępniło tak prostej funkcji w produkcie, który jest  ponad 10 lat na rynku. Miejmy nadzieje, że w przyszłych wersjach iOS zostanie dodana możliwość całkowitego wyciszenia dźwięku ładowania smartfona.

Opcja 1: iPhone pozostaje zablokowany

  1. Na samym początku musimy wybudzić nasze urządzenie.

  2. Następnie przeciągamy palcem od prawej strony do lewej tak, by włączyła się aplikacja Aparat. W tym momencie podłączamy kabel Lightning.

  3. Na chwilę wyskoczy powiadomienie o rozpoczęciu ładowania telefonu.

  4. Poprzez wciśnięcie przycisku Home wracamy do ekranu blokady.

Opcja 2: iPhone pozostaje odblokowany

Wszystkie czynności wykonujemy tak jak powyżej z jedną tylko różnicą. Mianowicie do aplikacji Aparat wchodzimy:

  1. Poprzez Centrum sterowania (gdy telefon jest odblokowany przeciągamy palcem od dołu do środka ekranu). Ikona znajduje się w prawym, dolnym rogu.

  1. Bezpośrednio przez ikonę Aparat.

Podsumowanie

Dzięki temu poradnikowi będziecie mogli podłączyć swojego iPhone’a w miejscach, w których musi panować absolutna cisza, np. biblioteka uniwersytecka. Podkreślę to jeszcze raz – brak tak podstawowej funkcji jak wyciszenie głośności w telefonie, który znajduje się ponad 10 lat na rynku to “lekkie” nieporozumienie. Jeśli nie Apple to może znajdzie się jakiś programista, który stworzy taką aplikację, by ładowanie w końcu było ciche (bez dziwnych kombinacji).

 

 

Źródło: MacKungFu.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *