Jak włączyć Night Shift w iPhone | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

iOS 9 przyniósł wiele dobrego swoim użytkownikom. Jedną z tych funkcji był tryb Night Shift (pojawił się w wersji iOS 9.3), który działał tak jak aplikacja f.lux (była to aplikacja dostępna na komputery Mac zanim pojawił się wspomniany tryb). Jak to mówią: “lepiej późno, niż wcale”. Odnoszę to stwierdzenie do faktu, że Apple tak późno zdecydowało się na wprowadzenie tak pożądanej i przydatnej funkcji (która daje same “+” dla naszego zdrowia).

Krótko o Night Shift

Dzięki Night Shift nasze oczy są odciążone, ponieważ niwelowane jest działanie światła niebieskiego. Niebieskie światło (które emitowane jest przez wyświetlacze naszych urządzeń)  powoduje znaczne trudności przy zasypianiu, tj. jakości i długości snu. W omawianej funkcji sami możemy dostosować porę włączenia i jego natężenie.

Apple zastosowało dwie skrajne wartości: barwa zima po stronie lewej i barwa ciepła po stronie prawej. Im bardziej przesuniemy wskaźnik w stronę ciepłej barwy, tym ekran naszego urządzenia zmienia barwy podobne do światła dziennego.

Jak go ustawić

Firma Tima Cook’a dała do dyspozycji użytkowników dwie drogi włączenia wyżej opisywanej funkcji. Możemy ustawić godziny, w których tryb ten ma się aktywować, bądź ręcznie włączyć Night Shift kiedy tego potrzebujemy. Całość możemy uruchomić na dwa sposoby. Pierwszy, o którym wspomniałem przed chwilą:

  1. Włączanie ręczne/ustawienie ram godzinowych. Na ekranie głównym klikamy Ustawienia.  Następnie przechodzimy do Ekran i jasność. Kiedy jesteśmy w tym miejscu klikamy Night Shift. W tym momencie możemy włączyć nasz tryb ręcznie, bądź ustalić ramy czasowe, w których ma działać.

     

  2. Druga opcja jest banalnie prosta. Na ekranie głównym wykonujemy gest palcem przesuwając go od dolnej krawędzi ku środkowi. Następnie w Centrum zarządzania wybieramy opcję Night Shift. W tym momencie w naszym telefonie włącza się interesujący nas tryb.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi spopularyzujemy tak ważną funkcję, która od jakiegoś czasu jest dostępna w urządzeniach naszego ulubionego producenta. Jeszcze raz warto przypomnieć, że Night Shift niesie ze sobą wiele dobrego dla naszego wzroku. Może nie teraz, ale za 30 lat odczujemy (w pozytywnym aspekcie, oczywiście) skutki stosowania wspomnianego rozwiązania.

 

One Reply to “Jak włączyć Night Shift w iPhone | PORADNIK”

  1. karo pisze:

    super sprawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *