Pole funkcyjne – nowość w iPhone 8

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek (np. 12 i 3) o długo wyczekiwanym iPhone 8. Z najnowszych doniesień na temat wyglądu jubileuszowego smartfona od Apple wynika, że byłaby to bardzo ciekawa konstrukcja. Mało tego, mógłby zostać wyposażony w pole funkcyjne.

Wprowadzenie

Umieszczenie czytnika linii papilarnych w tegorocznym, flagowym modelu iPhone’a było częstym tematem podejmowanym we wpisach o możliwym wyglądzie iPhone “8” (lub po prostu iPhone, iPhone Edition, iPhone “X”). Coraz bardziej prawdopodobnym wydaje się, że będzie on pozbawiony fizycznego skanera i dużych krawędzi wyświetlacza. Jego miejsce zajmie tzw. pole funkcyjne.

Pole funkcyjne

Będzie to zapewne wydzielony obszar 5.8″ ekranu na samym dole urządzenia, w którym znajdzie się przycisk Home. Posłuży również do obsługi skanera linii papilarnych. Po tym zabiegu, do użytku pozostałoby ok. 5.15″. Jak mogliśmy przeczytać we wcześniejszych doniesieniach (chociażby renomowanego analityka Ming Cho Kuo), Apple w tegorocznym modelu zastąpi fizyczny przycisk ekranowym.

Pole funkcyjne miałoby oczywiście więcej zastosowań. Firma Tima Cook’a mogłaby zaimplementować w to miejsce szereg innych funkcji – coś a’la Touch Bar znany z najnowszej linii MacBook’a Pro. Dla przykładu, moglibyśmy obsługiwać Apple Music, mieć szybki dostęp do odebrania telefonu, budzika, wiadomości czy klawiszy funkcyjnych w przeglądarce Safari.

Co dalej

Mimo wszystko, największą niewiadomą pozostaje umieszczenie Touch ID. Wiemy, że Apple bada zawarcie go w tafli wyświetlacza. Na 90% nie pojawi się on z tyłu urządzenia tak jak wcześniej sugerowano. Dla Apple jest to najbardziej problematyczna rzecz, przez którą może opóźnić się premiera urządzenia. Znajdą się tacy, którzy poruszą tutaj kwestie innej technologii weryfikującej tożsamość użytkownika, np. skaner twarzy lub tęczówki oka. Mieliśmy tego popis przy tegorocznym flagowcu firmy Samsung, gdzie skaner twarzy został oszukany (użytkownicy odblokowywali telefony za pomocą zdjęcia swojej twarzy pokazanej na innym smartfonie).

Zapewne firma z Cupertino nie decyduje się (przynajmniej na razie) na stosowanie nowych sposobów uwierzytelniania, ponieważ nie uważa ich za dość bezpieczne. Znając Apple, wiele jeszcze wody w rzecze upłynie zanim wprowadzą wyżej wymienione technologie. Pojawiła się również informacja o opóźnieniu przy produkcji iPhone’a 8. Dzięki temu, firma będzie miała więcej czasu na dopracowanie swojego urządzenia.

Podsumowanie

Miejmy nadzieję, że Apple zaprezentuje pole funkcyjne. Jestem pewien, że nie jestem jedyną osobą, której takie rozwiązanie przypadłoby do gustu. W tym momencie najważniejszym jest dopieszczenie technologii, która umożliwi implementację Touch ID bezpośrednio w strukturze wyświetlacza.

Źródło: iDropNews.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *