Nowy iPad Pro 10.5″ już w czerwcu?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Powoli pojawiają się informacje na temat najnowszego urządzenia Apple. iPad Pro 10.5″ bo o nim właśnie mowa, swoją premierę miałby mieć w czerwcu bieżącego roku. Możemy się spodziewać, że wystąpienie firmy Tima Cook’a na WWDC 2017 będzie bardzo ciekawym doświadczeniem.

Pierwsze doniesienia

Firma UAG (Urban Armor Gear), która zajmuje się produkcją wytrzymałych akcesoriów do urządzeń mobilnych pracuje nad etui dla tytułowego urządzenia. W systemie Autoryzowanych Punktów Apple widnieje pozycja o dźwięcznej nazwie “UAG Metropolis Folio Case”.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy nazwie pokrowca widnieje rozmiar urządzenia, które premierę ma zaplanowaną na czerwiec. Taka sama jest również data dostępności etui do wspomnianego sprzętu. Analitycy twierdzą, że te dwie daty nie mogą być przypadkowe.

Informacje o dwóch tabletach od Apple podała firma analityczna KGI w swoim sierpniowym raporcie (2016r). Jeden z nich (nowy “stary” iPad 9.7″) pojawił się w marcu 2017 roku.  Można więc śmiało przypuszczać, że WWDC 2017 będzie miejscem prezentacji drugiego modelu.

iPad Pro 10.5″

Samą wielkością nie będzie odbiegał od obecnego 9.7-calowego modelu Pro. To możliwe za sprawą zmniejszenia ramek ekranu, co przełoży się na zwiększenie powierzchni roboczej o 31%. Jeśli chodzi o procesor to najprawdopodobniej byłaby to ulepszona wersja obecnego A10 Fusion.

2224×1668 – taka rozdzielczość prawdopodobnie będzie obecna w najnowszym tablecie Apple, co przełoży się na takie samo zagęszczenie pixeli (264 ppi), które znajdziemy w obecnym modelu (9.7″). Sugerowana cena to 599$ (2999zł), co odpowiada cenie iPad’a Pro 9.7″. Ten mógłby zostać przeceniony na kwotę 499$ (2599zł).

 

Źródło: 9to5Mac.com
Grafika: iDropNews.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *