Już niedługo w iBooks zapłacimy polską walutą

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wszystkie osoby korzystające z iBooks na terenie naszego kraju, swoje zakupy musiały opłacać za pomocą jedynej dostępnej waluty – Euro. Już za kilkanaście dni sytuacja ta ulegnie zmianie.

iBooks w złotówkach

W dniu 10/05/2017, gigant z Cupertino rozesłał do wszyskich osób, które publikują swoje treści w iBooks bardzo ważną wiadomość. Mianowicie zostali oni poinformowani o zmianie waluty, w której będą się rozliczać z Apple. W przypadku naszego kraju euro ustąpi miejsca złotówce.

Polska nie jest jedynym krajem, w którym zostanie zmieniona waluta obowiązująca w aplikacji Apple. Chile, Peru, Kolumbia, Czechy, Bułgaria, Rumunia i Węgry – to one dołączą do państw, które będą posługiwały się swoją walutą. Warto wspomnieć, że aktualizacja ma wejść nie wcześniej, niż 23 maja.

Więcej szczegółów

Apple postawiło twórców przed jeszcze jedną, ważną decyzją. Mianowicie musieli oni zaakceptować nowy regulamin jak również wybrać skorygowaną cenę ich produktu. Najniższa wartość to udostępnienie swojego produktu za darmo, najwyższa zaś to 84.99 zł. Wprowadzenie ojczystej waluty pozwoli zatrzymać więcej pieniędzy w naszych portfelach.

Wszystko za sprawą dwóch rzeczy. Po pierwsze, Polacy nie będą narażeni na niekorzystne kursy euro/pln, Dzięki temu nasze ceny nie będą odstawały tak znacząco od przyjaciół z zachodniej granicy. Po drugie, dzięki przejściu na “złotówki” nie będziemy dopłacać do treści kupowanych w iBooks. Wszystko za sprawą braku dodatkowych opłat, które banki doliczały za przewalutowanie z pln na euro.

Podsumowanie

Nie wykluczone, że w przyszłości Apple wprowadzi naszą walutę do iTunes, a potem AppStore. Decydując się na takie rozwiązanie, firma Tima Cook’a pokazałaby tym samym, że dostrzega nasz rozwijający się rynek. Kto wie, może będzie to pierwszy krok do powstania oficjalnego AppleStore w naszym kraju?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *