Roaming nie będzie darmowy – Play jako pierwszy

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Od jakiegoś czasu mogliśmy usłyszeć wiele rozmów na temat darmowego roamingu. Państwa członkowskie Unii Europejskiej zawarły porozumienie odnośnie nowych zasad roamingu, które zaczną funkcjonować od 15 czerwca bieżącego roku. Niestety (dla użytkowników), nie będzie to w pełni bezpłatne.

Sieć Play na prowadzeniu

Aktualnie wszyscy operatorzy muszą dostosować swoją ofertę do najnowszych ustaleń. Nie obejdzie się bez podania szczegółowych wytycznych odnośnie nowej polityki roamingowej. Jako pierwsza zrobiła to sieć Play (dokładnie 12 maja 2017 r). W jej komunikacie mogliśmy przeczytać, że nowa taryfa wejdzie w życie 15 czerwca 2017 roku.

W jej skład wejdzie obniżka podstawowych usług roamingowych. Oferta będzie obowiązywała na terenie Unii Europejskiej jak również Norwegii, Islandii i Liechtenstein (razem tworzą Europejski Obszar Gospodarczy).

Za najważniejsze usługi w wyżej wymienionej taryfie uznać można:

  1. Cenę za 1MB transmisji danych

  2. Cenę za 1 wiadomość MMS

  3. Cenę za 1 wiadomość SMS

  4. Cenę za 1 minutę odebranego połączenia

  5. Cenę za 1 minutę wychodzącego połączenia

Więcej szczegółów

Włodarze sieci Play skrupulatnie podzielili ceny w zależności od tego, w jakiej taryfie znajduje się nasz numer. Jeżeli zatem posiadamy telefon w przysłowiowym MIXie, prepaidzie lub abonamencie (każdy, prócz no limit), będziemy płacili tyle samo na terenie Unii Europejskiej, co w kraju. Zmianie ulegnie jedynie cennik, który znajdziecie w tym miejscu.

Właściciele taryfy NO LIMIT, co roku dostawać będą specjalną pulę, w której będą mieli określone wartości do wykorzystania dla każdego sektora (sms, mms, połączenia et cetera). Oczywiście wielkość puli, którą udostępni nam operator będzie zależała od kwoty abonamentu, który posiadamy. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Warto podkreślić, że niewykorzystana pula nie przechodzi na kolejny rok. Jeżeli zostanie ona przekroczona, automatycznie w życie wejdzie następujący cennik:

  1. Kwota za 1MB transmisji danych – 4 grosze

  2. Kwota za wysłanie 1 wiadomości SMS – 5 groszy

  3. Kwota za wysłanie 1 wiadomości MMS – 4 grosze

  4. Kwota za 1 minutę połączenia wychodzącego – 16 groszy

  5. Kwota za 1 minutę połączenia przychodzącego – 5 groszy

Roaming – podsumowanie

W momencie braku akceptacji nowych warunków przez klienta, jest możliwość wypowiedzenia umowy z operatorem. Jeden warunek. Mianowicie cały proces musi zostać wykonany przed 15 czerwca 2017 r (dzień wejścia nowych wytycznych w życie). Odnośnie specjalnych, zagranicznych pakietów to będą one wykorzystywane w pierwszej kolejności.

Gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości odnośnie prezentowanej oferty, pozostawiam film przedstawicieli Play. Wyjaśniają w nim bardzo szczegółowo każdy aspekt “nowego roamingu”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *