Apple współtwórcą Nucleus 7 – najnowocześniejszego aparatu słuchowego!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wszystko za sprawą współpracy z firmą Cochlear Limited. Przedstawiciele australijskiej firmy poinformowali o stworzeniu pierwszego na świecie implantu dźwiękowego współpracującego ze sprzętem Apple. Nucleus 7 – taką nazwę nosi produkt, który powstał przy współpracy dwóch wyżej wymienionych firm.

Dźwięk w zasięgu jednego kliknięcia

Dzięki uzyskaniu specjalnych certyfikatów, procesor dźwięku Nucleus 7 umożliwia współpracę z iPhonem, iPadem i iPodem Touch dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji.

To właśnie w niej użytkownik jest w stanie kontrolować i monitorować poziom dźwięku, sprawdzać statystyki użytkowania, a także odnaleźć swoje urządzenie w momencie jego zgubienia. Warto dodać, że Nucleus Smart App dostępna jest jedynie w App Store.

Sprzęt Cochlear nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Używać go mogą dzieci, młodzież, dorośli jak również osoby starsze. Odnośnie samego urządzenia to jest ono najbardziej mobilnym produktem w swoim segmencie.

Potwierdzają to cyfry: jest o 25% mniejszy, 24% lżejszy od swoich konkurentów. Jeśli chodzi o baterię, tu również zostawia swoich rywali daleko w tyle (0 50% mocniejsza od konkurencji). Cochlear zadbał o personalizację – procesor dostępny jest w 5 kolorach.

Twórcy o urządzeniu

CEO firmy, Chris Smith, podkreśla, że uzyskanie wymaganych certyfikatów daje nowe życie osobom z problemami słuchu. Dzięki urządzeniu będą oni mogli rozmawiać przez telefon, oglądać filmy, słuchać muzyki w wysokiej jakości (inne sprzęty często zaniżają jakość odbieranego dźwięku), a cała ścieżka dźwiękowa będzie przesyłana bezpośrednio z iPhone’a do procesora dźwiękowego umieszczonego na uchu.

Smith podkreśla, że cały projekt to finalizacja obietnic, które firma złożyła na początku swojego istnienia. Chodzi oczywiście o umożliwienie ludziom z ubytkiem słuchu na bezkompromisowe funkcjonowanie w świecie.

Sarah Herrlinger (Apple), Senior Manager ds. globalnej polityki dostępności i inicjatyw podobnie wypowiedziała się w wywiadzie udzielonym portalowi TechCrunch.

Projektując to urządzenie, Apple i Cochlear chcieli stworzyć produkt, który będzie dostępny na całym świecie. Nie ma co ukrywać – udało im się!

W swojej wypowiedzi, Pani Manager podkreśliła dbałość informatyków o częste aktualizacje i ciągłą modernizacje aplikacji. Dążą do jak najbardziej intuicyjnego obcowania z ich technologią.

Podsumowanie

Nucleus 7 jest pierwszym urządzeniem, które przeniesie osoby z wadą słuchu w mobilny świat. Samo urządzenie nie będzie nudnym kawałkiem plastiku przyczepionym do ucha chorego.

Aplikacja pozwoli dodatkowo na monitorowanie parametrów naszego urządzenia jak również dostosowanie go do aktualnych potrzeb.

Źródło: iClarified.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *