Orange pracuje nad eSIM w naszym kraju. Jesień 2018 datą premiery?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dziś pojawił się bardzo ciekawy wpis na polskim portalu technologicznym iMagazine.  pisze w nim o planach wprowadzenia eSIM na nasz rynek. To właśnie Orange miałoby być odpowiedzialne za wdrożenie powyższej technologii.

Słowem wstępu do świata eSIM

Zapewne nie każdy z Was wie, na czym polega wspomniana wcześniej technologia. Embedded SIM to wirtualna karta, która fizycznie zajmuje dużo mniej miejsca od standardowego rozwiązania. Warto pamiętać, że nie można jej usunąć – jest zamontowana “na stałe” w danym urządzeniu. To właśnie nasz operator łączy eSIM z naszym numerem. Jeśli więc nasz numer telefonu, np. +48 600 123 321 to taki sam numer będzie obsługiwany przez wirtualną kartę.

Widać więc zależność iPhone i Apple Watch od operatora. Urządzenia te muszą być “obsługiwane” przez tego samego giganta telekomunikacyjnego. Rozwiązanie to w znacznym stopniu uprości proces przenoszenia naszego numeru do innego operatora. Nie będziemy musieli chodzić z jednego punktu do drugiego – po prostu będziemy musieli “przekleić” numer. Pamiętajmy też o tym, że w jednej chwili możemy mieć podłączonego tylko jednego Apple Watch’a LTE do naszego iPhone’a (wersji GPS możemy mieć podpiętych kilka).

Jesień 2018 w miarę pewną datą?

Jesteście zapewne ciekawi jak mają się sprawy polskiego eSIM? Otóż  Wojtek dotarł do informacji, które sugerują, że wdrażanie wirtualnych kart sim trwa już od bliżej nieokreślonego czasu, a projekt znajduje się obecnie w fazie testów. Trwają one ponad miesiąc, a finalne zaakceptowanie technologii zajmie około 1-2 miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, eSIM w Orange pojawi się  najwcześniej na jesieni bieżącego roku.

Wirtualna karta będzie mogła również być wykorzystywana w innych dziedzinach naszego życia. Z biegiem czasu znajdzie zapewne zastosowanie w samochodach, inteligentnych domach czy dużych korporacjach.

Obecnie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na wiadomości od Orange. Na koniec pojawiło się w mojej głowie jeszcze jedno pytanie. Mianowicie chodzi o to, ile za ów bajer będziemy musieli dopłacić naszemu operatorowi? Mam nadzieję, że nie nałożą na nas – klientów – kwot pokroju 80-150 złotych. Aha, byłbym zapomniał. eSIM w Polsce powinno przyczynić się do wprowadzenia na nasze terytorium Apple Watch w wersji GPS + Cellular (dodatkowo wersje z ceramiczną i stalową kopertą).

Źródło: iMagazine

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *