Najważniejsze zmiany w iOS 12 – by użytkownikom żyło się lepiej!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

WWDC 2018, które odbyło się prawie miesiąc temu, było w całości poświęcone oprogramowaniu. Konferencja prawiła przede wszystkich o poprawie wydajności oraz usunięciu błędów zakłócających codzienną pracę użytkowników. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam najważniejsze zmiany, które zaszły w iOS 12.

Po pierwsze – wydajność!

Gigant z Cupertino tym razem wziął posłuchał swoich klientów i spełnił ich „żądania”. Widać to dobrze chociażby na starszych urządzeniach, które zaczęły pracować pod kontrolą najnowszego systemu. Sprzęt ten działa płynniej – na przykład iPhone 6 Plus otwiera aplikacje o blisko 40% szybciej, klawiatura pojawia się 50% szybciej, a aparat otworzymy szybciej o niemal 70%, niż dotychczas.

Gigant podkreśla, że obecnie koncentruje się przede wszystkim na przywróceniu dawnej sprawności w starszych iPhoneach i iPadach. iOS 12 przyczynił się również do po pracy czasu pracy na jednym ładowaniu.

Sprawdź ile czasu poświęcasz na aplikacje

Apple dało swoim użytkownikom narzędzie, które pozwoli im na optymalizację czasu każdego dnia. Dzięki funkcji „Screen Time” jesteśmy w stanie obserwować, ile czasu poświęcamy na siedzenie w danej aplikacji. Dodatkowo możemy kontrolować to, które programy najbardziej nas „wciągają”. Do dyspozycji mamy podział na pojedyncze aplikacje lub kategorie oraz tygodniowe raporty podsumowujące naszą „pracę’.

Podobnie jak w systemie od Google’a, będziemy mogli ustawić czasowe limity dla każdej z aplikacji. Dla przykładu: jeśli ustawimy dzienny czas dla aplikacji Instagram na poziomie jednej godziny, po jej upływie pojawi się specjalny komunikat informujący o tym, że „czas już minął”. Jeśli zaś będziemy chcieli dalej z niej korzystać, po prostu poprosimy o więcej czasu. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy będą chcieli ograniczyć nieproduktywny czas swoich dzieci.

W końcu się pogrupujemy!

Tak, projektanci Apple w końcu poszli po olej do głowy i dali nam długo wyczekiwane grupowane powiadomienia. Dzięki temu możemy na przykład odrzucić 30 powiadomień z aplikacji Messenger od razu. Powiadomienia pojawiają się w tzw. „stosie” – byś zawsze widział, ile treści czeka na Ciebie. Apple powiększyło również opcje związane z cichymi powiadomieniami. Teraz nie będą pojawiać się na zablokowanym ekranie tylko bezpośrednio w centrum akcji.

Grupowy FaceTime

Zapewne kilkoro z Was pluło sobie w brodę, kiedy nie mogli zrobić grupowej konwersacji FaceTime ze swoimi bliskimi. iOS 12 daje możliwość prowadzenia wieloosobowej konferencji wideo – maksymalnie aż 32 osoby! Funkcja ta będzie dostępna zarówno na urządzeniach pod kontrolą iOS jak również macOS. Ciekawie wygląda „efekt mówienia”. Kiedy dana osoba zaczyna coś mówić, okno jej kamerki powiększa się, kiedy zaś przestaje – wraca do zmniejszonej formy. Podczas rozmów będzie można używać Animoji oraz Memoji.

Memoji, czyli odzwierciedlenie Ciebie!

Apple poświęciło również sporo uwagi personalizacji awatarów, które były dostępne już w iOS 11. Memoji umożliwia tworzenie twarzy, które możemy niemal nieskończenie personalizować tak, by wyglądały jak my sami (albo np. nasz ulubiony aktor czy piosenkarka). Zmieniać będziemy mogli m.in. kolor skóry, wygląd i kolor włosów, okulary, kolczyki, zarost et cetera. Dostępne są (tak jak Animoji) wyłącznie na iPhone X.

Nowa rozszerzona rzeczywistość oraz aplikacja „miarki”

Gigant z Cupertino prężnie współpracuje z firmą Pixar nad nowym formatem plików związanych z rozszerzoną rzeczywistością. Jego nazwa to USDZ, a sam Federighi porównał go do czegoś na wznak „AR Quick Look”. Warto podkreślić, że czołowi gracze technologicznego światka tacy jak: Adobe, Autodesk czy Sketchfab ogłosili, że będą wspierać powyższy format.

W nowościach dotyczących rozszerzonej rzeczywistości nie mogło zabraknąć czegoś „nadzwyczajnego”. Mowa oczywiście o Measure app, czyli aplikacji, dzięki której jesteśmy w stanie zmierzyć dany przedmiot widoczny w obiektywnie naszego aparatu. Aplikacja jest wystarczająco dokładna, by móc na jej podstawie określić przybliżony wymiar danej rzeczy. Jeśli jednak chcecie precyzyjnego pomiaru – zalecamy tradycyjne narzędzia.

Ostatni akapit poświęcamy ARKit 2, który jest zaktualizowanym silnikiem rozszerzonej rzeczywistości w wydaniu Apple. Włodarze firmy w iOS 12 pokazali, że AR to nie tylko „chwilowa miłość”, a poważny filar w ich biznesie. Gigant umożliwia tym samym wszystkim programistom tworzenie wspaniałych projektów. Wszystko po to by nam – użytkownikom – żyło się lepiej.

 

Źródło&Foto: The Verge

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *