Smartfony firmy Samsung mogą wysyłać zdjęcia bez zgody właściciela

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować napływ nieprzychylnych komentarzy w kierunku najnowszych urządzeń Samsunga. Problem dotyczy aplikacji Samsung Messages – sama wysyła zdjęcia z telefonu do losowych kontaktów.

Samsung z kolejnymi problemami

Produkty, których wspomniana usterka dotyczy to głównie Samsung Galaxy S9, S9 Plus oraz Note 8, które posiadają zainstalowaną aplikację Samsung Messages. Z każdą godziną na Reddicie czy oficjalnym forum Samsunga pojawia się coraz więcej wpisów o podobnej tematyce. Jeden z użytkowników opisał sytuację, w której jego smartfon wysłał prywatną galerię zdjęć do przypadkowych pozycji z jego książce telefonicznej.

Wiele wskazuje na to, że źródłem problemu są wiadomości Samsung Messages. Możemy znaleźć informacje odnośnie kilku możliwych wersji wydarzeń. Jedna z nich prawi o tym, że T-Mobile – poprzez wprowadzenie nowego systemu przesyłania wiadomości RCS – może przyczyniać się do “chaosu” w wiadomościach na urządzeniach koreańskiego potentata branży technologicznej.

Magentowy operator od razu zdementował plotki stwierdzając, że usterka leży w stu procentach po stronie producenta opisywanej elektroniki. Ten natomiast niezwłocznie potwierdził, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Czy polscy użytkownicy mogą spać spokojnie?

Oczywiście nie mogło obyć się bez komentarza polskiego oddziału firmy Samsung. Na temat sprawy wypowiedział się rzecznik prasowy Samsung Polska, Olaf Krynicki. Poprzez swoje słowa dał jasny przekaz – użytkownicy na terenie Polski pozostają bezpieczni!

Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy.

 

Warto pamiętać, że z poziomu urządzenia nie jesteśmy w stanie podejrzeć czy jakiekolwiek zdjęcie “uciekło” z naszego smartfona bez naszej wiedzy. Jedyne rozwiązanie to prześledzenie bilingów szukając  pozycji MMS. Na sam koniec pozostaje kwestia ochrony przed omawianym błędem. Polecamy ograniczenie dostępu aplikacji Samsung Messages do zdjęć w ustawieniach prywatności. Kolejnym krokiem powinno być zainstalowanie alternatywnej aplikacji do wysyłania wiadomości SMS oraz MMS, na przykład WhatsApp.

 

Źródło:TheVergeNiebezpiecznik
Foto: Droid Seattle

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *