Czytnik linii papilarnych – Samsung umieści go w ekranie!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Kolejny raz z pomocą przychodzi firma KGI Securities, która przedstawiła niedawno bardzo interesujący raport. Wynika z niego, że Samsung w kolejnym urządzeniu z serii Note zintegruje czytnik linii papilarny z ekranem urządzenia.

Konkurencja nie śpi

Zapewne macie wrażenie, że już gdzieś słyszeliście ten szalony pomysł, prawda? I słusznie, ponieważ chodziły plotki, że to właśnie Apple wkomponuje “Touch ID” w wyświetlacz iPhone’a X. Tak się jednak nie stało. Podobno firma Tima Cook’a nie mogła sobie poradzić dobrym umieszczeniem ów czytnika w ekranie, a na wypuszczenie niedopracowanego rozwiązania nie mogli sobie pozwolić.

Jeśli gigant z Cupertino nie sprostał temu w 2017 roku to znak, że potrzeba jeszcze trochę pracy nad tym rozwiązaniem. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku są obecnie 3 firmy, które mogłyby dostarczyć wymagane rozwiązanie: Samsung LSI, BeyondEyes i Synaptics. Ostatnia firma mocno współpracuje z amerykańskim gigantem, dwie pierwsze natomiast wysłały (podobno) pierwsze rozwiązania do Samsunga.

Czytnik linii papilarnych – niedługo zapomnisz, że w ogóle istnieje

To, że w tym roku Apple nie zdołało rozwiązać wszystkich problemów dotyczących przeniesienia skanera linii papilarnych pod taflę szkła przedniego panelu nie oznacza, nie nie uda im się w 2018 roku. Przyczyni się do tego zaawansowana praca ze wspomnianym wyżej Synaptics, dzięki czemu w przyszłych urządzeniach firmy z Cupertino, czytnik linii papilarnych będzie niewidoczny dla użytkownika.

 

Kolejna sprawa to fakt, że Samsung może chcieć sprzedać swoje rozwiązanie odnośnie opisywanej powyżej procedury. W końcu na sprzedaży podzespołów do produktów Apple zarabia nie małe pieniądze, co przekłada się na jeszcze lepszą pozycję finansową firmy. Nie wykluczone, że obie firmy rozpoczną wspólną pracę nad nowym skanerem palca, co w finalnej wersji przełoży się na jeszcze lepsze użytkowanie.

 

Źródło: iDownloadBlog.com, foto: EverythingApplePro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *