Delta wprowadza nowy standard wifi w samolotach!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dobra wiadomość dla ludzi podróżujących liniami Delta. Już w najbliższą sobotę ruszy rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli swobodnie korzystać z iMessage, whatsApp czy Facebook Messenger zupełnie za darmo.

Nowinek ciąg dalszy

Oznacza to tyle, że używając swojego iphone’a, iPada czy Mac’a będziemy mogli wysyłać i odbierać nasze niebieskie wiadomości bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To dobra wiadomość, ponieważ urządzenia z nadgryzionym jabłkiem stają się coraz bardziej popularne nie tylko na amerykańskim rynku.

Delta informuje, że ich pokładowy system to część wielomiliardowej inwestycji, która ma poprawić odczucia pasażerów podczas lotu (by przyjemniej im się podróżowało). Oczywiście system ten będzie miał pewnie wyłącznie, o których poniżej.

Nie tak idealnie

Obecnie by móc korzystać z internetu jesteśmy zmuszeni uiścić opłatę za Wifi, które dostępne będzie na pokładzie samolotu. Dzięki rozwiązaniu, które oferuje Delta (o dźwięczne nazwie Gogo) będziemy mieli darmowy dostęp do internetu wpisując w przeglądarkę podany adres: airborne.gogoinflight.com.

Ważne – dzięki powyższemu systemowi wyślemy i odbierzemy jedynie wiadomości tekstowe. Wysłanie zdjeć, plików wideo czy wiadomości głosowych nie będzie możliwe. Dodatkowo wspomniane linie lotnicze uaktualniają moduły Wifi w swoich maszynach.

Obecnie już 200 samolotów oferuje nową jakość połączeń internetowych przy wykorzystaniu Gogo 2Ku. W planach jest zmodernizowanie kolejnych 600 maszyn przed końcem 2018 roku.

Nadzieja dla Polaków

 

Dobrze, że takie rzeczy dzieją się na rynku lotnictwa. Dzięki temu inne firmy mogą wziąć przykład od swoich rywali, by nie wypaść z gry. Miejmy nadzieje, że informacja dotrze do włodarzy LOTu, co sprawi, że być może i w naszych rodzinnych liniach lotniczych pojawi się podobne rozwiazanie.

 

Źródło: 9To5Mac.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *