Drony nową bronią grup przestępczych. Zarobili blisko 80 milionów na szmuglowaniu iPhone’ów.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Na całym dalekim wschodzie dzieją się przeróżne rzeczy, więc można by pomyśleć, że nic nas już nie zdziwi. A jednak – pewna grupa wpadła na szybki pomysł wzbogacenia się o przeszło 80 milionów dolarów. Do całego przedsięwzięcia użyli dronów.

Drony nową siłą przestępców

Najpierw trochę wstępu. Aby wszystko dobrze zrozumieć trzeba być świadom tego, że iPhone’y w Hong Kongu są dużo tańsze, niż produkty Apple sprzedawane w Chinach kontynentalnych. Stąd wiele osób potrzebujących szybkich pieniędzy decyduje się na udział w przemycie iUrządzeń na stronę chińską.

 

O ile jednostkowy rekord przemytu iPhone’ów wyniósł 150 tysięcy dolarów, o tyle wartość przemyconych urządzeń przez pewną grupę osób przy pomocy drona wyniosła blisko 80 milionów dolarów. Złodzieje wymyślili sobie, że przy pomocy dronów przeciągną specjalne liny nad granicą i dzięki nim będą przeciągać torby wypchane po brzegi smartfonami Apple.

Reuters donosi:

“Władze aresztowały 26 podejrzanych, którzy używali dronów, aby przerzucić dwa 200-metrowe kable pomiędzy Hongkongiem a kontynentem, aby przetransportować odnowione iPhony o łącznej wartości 500 milionów yuanów”

Zysk szybki zgubą

Przemytnicy działali po północy, a w jedną noc byli w stanie przemycić około 15 tysięcy sztuk iPhone’ów. Gdyby nie drony chińskich celników wyposażone w specjalne termowizyjne kamery, zapewne proceder trwałby nadal. Pamiętajmy, że Chińczycy na wszelkie możliwe sposoby starają się kupić urządzenia Apple poza granicam swojego kraju.

Dobrze pamiętane są wydarzenia z 2010 roku, gdzie oficjalny sklep firmy Tima Cook’a musiał zostać tymczasowo zamknięty. Wszystko przez olbrzymie tłumy ludzi, którzy stojąc w kolejce zapomnieli o podstawowym savoir vivre. W tym czasie jedna osoba kupowała po 20-30 iPhone’ów 4, by następnie odsprzedać je z zyskiem.

Następstwem tych wydarzeń był wymóg Apple oficjalnego identyfikatora i natychmiastowej aktywacji telefonów w sklepie. Wszystko po to, by zapobiec ich odsprzedaży.

 

Źródło: 9To5Mac, Foto: 9To5Mac

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *