iMac Pro zaprezentowany w Cupertino!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Apple udostępniło iMac’a Pro na trzecim corocznym szczycie FCPX Creative, który odbył się w Cupertino. Dzięki temu, najbardziej wymagający użytkownicy jak również fajni sprzętu Apple mogli zapoznać się z potężną stacją roboczą, która swoimi osiągami powala na kolana. To dobra okazja na zapoznanie się z nim przed premierą sklepową, która zaplanowana jest na grudzień 2017 roku.

Apple, kochane Apple

Wiele osób zapewne dziwi się na zdjęcia załączone w tekście źródłowym. Najwyraźniej Apple pozwoliło na publikację zdjęć i materiałów wideo ze spotkania, które odbyło się w miniony weekend.

Można to odebrać jako pewną formę ocieplenia wizerunku po niedawnym skandalu z pracownikiem Apple. Mianowicie Pan Peterson został “zmuszony” do opuszczenia swojego stanowiska po tym, jak jego córka wrzuciła zdjęcia iPhone’a X do sieci.

 

Francuski blog MacGeneration opublikował na swoim FB i Instagramie serię zdjęć z tytułowym urządzeniem. Jak na razie nie słychać, by gigant z Cupertino żądał wyjaśnień odnośnie publikacji poniekąd przedpremierowych zdjęć urządzenia. Tak trzymać, Apple!

iMac Pro w pigułce

Przejdźmy zatem do opisywanego urządzenia, ponieważ jest o czym opowiadać. Otóż iMac Pro posiada identyczną formę jak jego “zwykły” odpowiednik. Pierwszy główny wyróżnik to kolor, który jest odpowiednikiem Space Gray – znany chociażby z iPhone’ów. Kolejne korzyści to 3 porty Thunderbolt, nowe procesory i zaawansowany system chłodzenia.

Jeśli iMac to muszą pojawić się dodatki. Tu klienci są jeszcze bardziej rozpieszczane, ponieważ w zestawie prócz kabli zasilających znajdują się: Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 i bezprzewodowa Magic Keyboard z numeryczną klawiaturą (premiera WWDC 2017). Wszystko to okraszone również kolorem Space Gray. Jeśli na zdjęciach prezentuje się genialnie, w rzeczywistości musi być jeszcze lepiej.

Jeszcze słów kilka o sercu samego urządzenia, tj. procesorach. Firma Tima Cook’a chwali się, że iMac Pro napędzany będzie procesorami Intel Xeon, który w najwyższej konfiguracji będzie mógł się pochwalić aż 18 rdzeniami. Za grafikę będą odpowiedzialne topowe karty z serii Radeon Pro Vega. Jeśli chodzi o dysk i pamięć RAM: maksymalnie 4TB SSD i do 128 GB ECC RAM, a wszystko to już od 4,999 dolarów.

Słów kilka o samym szkoleniu

FCPX zorganizowany został przez Future Media Concepts i obejmował 3 dni profesjonalnego szkolenia z programów do obróbki wideo, tj. Final Cut Pro X 10.4. Warto dodać, że najnowsza wersja wspomnianego oprogramowania trafi do klientów jeszcze w tym roku.

Final Cut Pro X 10.4 będzie zawierał wiele udogodnień dla profesjonalnych grafików np. nowe narzędzie obsługi kolorów czy specjalne “pokrętło” do obsługi balansu bieli. Support nowego formatu HEVC, który został zaimplementowany w iOS 11 i macOS High Sierra to kolejna niespodzianka dla użytkowników oprogramowania od Apple.

Wisienką na torcie ma być wsparcie dla segmentu materiałów HDR i VR! Czujecie to? W końcu większe grono profesjonalistów dostanie porządne narzędzie, które umożliwi im jeszcze lepsze tworzenie wspaniałych rzeczy, które stają się dostępne na wyciągnięcie ręki!

 

Czytaj więcej, Foto: 1234

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *