iPhone 8 Plus karta SIM utknęła? Nie mogę wyjąć karty SIM. Co robić?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

iPhone 8 Plus karta SIM utknęła?

Wpis ten jest skierowany do posiadaczy wszystkich modeli iPhone – 4, 4s, 5, 5s, 6, 6 plus, 6s, 6s plus, 7, 7 plus, 8, 8 plus, X, Xr, Xs, Xs max, 11, 11 pro, 11 pro max. Zasada działana jest podobna.

 

Do napisania tego wpisu natchnęła nas dzisiejsza sytuacja. Klient wyciągnął tackę SIM ze swojego iPhone 8 Plus a następnie będąc w chwilowym “zapomnieniu” włożył kartę SIM do środka bez tacki. Zdarzają się też sytuacje gdy karta SIM utknie bez większego powodu a była włożona w tacce SIM. Są też sytuacje gdy w pośpiechu zmniejszamy wielkość karty SIM np. z micro do nano, wykorzystując do tej czynności nożyczki (kolokwialnie mówiąc docinamy ją.) Zdarzają się też sytuacje gdy karta SIM tradycyjny o dużym rozmiarze jest docinana do wersji nano i co ciekawe może zadziałać.

 

Wymień kartę SIM na nową zamiast docinać

Jeżeli bardzo Ci się spieszy to wpadnij do jednego z salonów ZbitaSzybka.pl gdzie dotniemy Ci tę kartę SIM za darmo specjalną wycinarką. Najlepszą praktyką jest jednak wymiana karty SIM na nową u Twojego operatora. Zdajemy sobie, że niejednokrotnie operatorzy pobierają opłatę za taką wymianę, ale warto. Karty SIM ewoluują i bez wchodzenia w szczegóły nowsze edycje kart SIM mogą po prostu szybciej działać czy np. telefon szybciej “złapie zasięg” w sytuacji utraty go.

 

Karta SIM zablokowała się w slocie SIM? Czego nie robić.

Zaczynamy od rad, które uchronią Twojego iPhone’a przed uszkodzeniem a Ciebie przed zbędnymi kosztami.

 1. Używaj specjalnej “szpilki”, którą znajdziesz w zestawie. Jeżeli nie masz takiej wpadnij do jednego z salonów ZbitaSzybka.pl lub innego punktu GSM i kup nową kosztuje grosze. Nie wkładaj do otworu na “kluczyk” giętkiego drutu (ryzyko uszkodzenia płyty głównej), gwoździa, grubszego drutu (uszkodzenie tacki SIM lub gniazda = duże koszta). Tak naprawdę żaden inny pomysł podważania, naciskania nie jest sensowny bo możemy narazi.c się na duże koszta.

 2. Jeżeli czujesz opór nie używaj nadmiernej siły. Punkty styku Karty SIM zamontowane w telefonie to takie małe giętkie blaszki. Jeżeli za mocno pociągniesz lub włożysz szpilkę z dużym impetem możesz je uszkodzić. W takiej sytuacji bardzo często wymagana jest skomplikowana naprawa polegająca na mikro lutowaniu.

 3. Nie uderzaj telefonem o stół, blat z nadzieją ze sama wypadnie. Przykład sprzed 2 dni korpus w iPhone krzywy i poobijany i ekran rozlany.

 

 

Co zrobić gdy karta SIM utknie iPhone?

 

 1. Udaj się do serwisu. Bardzo często aby wydostać zablokowaną kartę SIM należy zdemontować ekran co wiążę się z uszkodzeniem uszczelki a także z ryzykiem uszkodzenia samego ekranu. Następnie bardzo często trzeba również zdemontować płytę główną a wtedy o uszkodzenie jej nie jest trudno.

 2. Jeżeli bardzo chcesz wykonać tę operację w domu to zapewne nie odwiedziemy Cię od tego pomysłu. Codziennie jednak przyjmujemy wiele urządzeń Apple jak iPhone, iPad gdzie przez niecierpliwość i samodzielne próby naprawa kończy się na kosztach rzędu kilkaset złotych zamiast kilkadziesiąt.

 3. Robisz to na własną odpowiedzialność. Jeżeli karta SIM utknęła bez tacki musisz użyć niezwykle cienkiego elementu około 0,2 mm najlepiej z tworzywa sztucznego o szerokości karty SIM następnie wprowadzić ten element pomiędzy styki gniazda SIM a styki karty SIM. Następnie przy użyciu niewielkich rozmiarów pęsety wydostać kartę SIM. Operacja nie jest łatwa bardzo łatwo uszkodzić gniazdo, płytę główna, porysować obudowę, której już nie odnowisz ew. wymiana wchodzi w grę. Jeżeli z kolei karta SIM jest w tacce i nie chce się wysunąć udaj się do serwisu.

Gdzie jest zlokalizowany slot karty SIM

W telefonie iPhone X lub nowszych kieszeń na kartę SIM znajduje się na prawym boku urządzenia.

W Chinach kontynentalnych kieszeń na kartę SIM w telefonach iPhone XS Max, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max może pomieścić dwie karty nano-SIM.

W telefonie iPhone XR i nowszych kieszeń na kartę SIM znajduje się na prawym boku urządzenia.

W Chinach kontynentalnych kieszeń na kartę SIM w telefonach iPhone XR i iPhone 11 może pomieścić dwie karty nano-SIM.

Kieszeń na kartę SIM na prawym boku urządzenia:

 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone 6
 • iPhone SE
 • iPhone 5s
 • iPhone 5c

 • iPhone 5

 • iPhone 4s

 • iPhone 4 (model GSM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *