iPhone najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Firma Strategy Analytics przedstawiła niedawno swoją analizę, która dotyczyła sprzedaży poszczególnych modeli smartfonów na całym świecie. Jak nie trudno się domyślić, Apple znów zdeklasowało konkurencję!

Apple król!

Wszystko dzięki zeszłorocznym flagowcom – iPhone 7 i 7 Plus. To właśnie one zostały najlepiej sprzedającymi się urządzeniami w II kwartale 2017 roku. Trzeba przyznać, że inni producenci siedzieli na plecach firmie Tima Cook’a. Jednym z nich był Samsung i niedawno zaprezentowany Galaxy S8 i S8+.

Jak łatwo zauważyć, 4 pierwsze miejsca to telefonu, które od lat ze sobą konkurują (generacja vs generacja). Niestety, ale tym razem koreański gigant musiał ustąpić amerykańskiemu. Jest co świętować – Apple sprzedało 32 miliony sztuk obu modeli z przewaga mniejszego brata (16,9 mln.). To wyśmienity wynik.

DOMINATOR

Ostatnie miejsce podium i “prawie wygrany” to produkty koreańskiej firmy. Da się zauważyć, że został jeszcze nieprzyjemny zapach po notesie siódmej generacji, ponieważ S8 i jego większy odpowiednik sprzedali się zaledwie w 19 mln. sztuk. To o 13 mln. mniej, niż Apple i jego iPhone.

Nie oznacza to, że Samsung został niedoceniony. Tegoroczne flagowce były najlepiej sprzedającymi się urządzeniami z systemem android w II kwartale 2017 roku. To dobry wynik, ponieważ konkurencja prezentowała bardzo wysoki poziom.

Ostatnie miejsce zajęło Xiaomi wraz z modele Redmi 4X. To budżetowy telefon dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w smartfonowym świecie lub nie są zbyt wymagające.

 

Źródło: Bankier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *