MacBook Pro wolniejszy niż iPhone X

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

MacBook’a Pro wszyscy dobrze znamy, wszak jest to seria najmocniejszych laptopów w portfolio Apple. Z kolei iPhone X to najszybszy smartfon jaki kiedykolwiek stworzyli inżynierowie amerykańskiej firmy. Pomysł postawienia ich obok siebie nie mógł przejść obojętnie geekom z USA!

Wielka moc w małej kostce

Najnowsze urządzenia firmy Tima Cook’a, tj. iPhone X, 8 i 8 Plus zostały wyposażone w ultranowoczesny, super wydajny procesor A11 Bionic. Producent nie ma problemu, by śmiało stawiać tezę, że jest to najmocniejszy układ jaki kiedykolwiek umieszczono w smartfonie.

Natomiast jest jedna rzecz, którą Amerykanie zbytnio się nie chwalą. Mianowicie chodzi o pokonanie układów Intela, które napędzają wszystkie obecne komputery firmy Apple. Do tej pory tylko sobie żartowano, że smartfony niedługo będą miały większą moc przerobową, niż komputery. Już niedługo może się to zmienić.

K.O w wykonaniu X

iPhone X pojawił się na popularnej platformie benchmarkowej o dźwięcznej nazwie GeekBench. Zapewne wynik zszokował wszystkich obecnych podczas wykonywania pierwszych pomiarów. Jest wyższy od tego, który uzyskał MacBook Air (2017) jak również MacBook Pro (2017) z i5 na pokładzie. Nie zabrakło również porównania do iPad’a Pro 10,5″, którego również rozłożył na łopatki.

Poniżej szczegółowe wyniki opisywanych wyżej urządzeń:

  1. iPhone X: single: 4061, multi: 9959

  2. MacBook Air (2017): single: 3126, multi: 5935

  3. iPad Pro 10,5″: single: 3558, multi: 9133

  4. MacBook Pro (2017, i5): single: 4342, multi: 9194

MacBook w jednym okazał się lepszy

Jak łatwo zauważyć, iPhone X deklasuje swoich rywali pod względem wielowątkowej akcji, która zaprzęga wszystkie rdzenie procesorów. Honor MacBook’a Pro został obroniony tylko i wyłącznie w pojedynczym użyciu procesora.

Warto dodać, że najnowszy procesor A11 Bionic składa się z 4,3 miliarda tranzystorów. Dodatkowo znajdziemy tutaj również system neuronowy, który odpowiada za wszystkie nowe funkcje dostępne w topowym urządzeniu. Apple zaprezentowało również nowy chip graficzny, który jest szybszy o 30% od tego, który współgrał w modelach 7 i 7 Plus.

 

Źródło: PhoneArena.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *