Jak przyspieszyć Twojego iPhone’a? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jedno trzeba jasno powiedzieć – Apple produkuje najszybsze smartfony na rynku. Trzeba jednak pamiętać, że starsze modele lub te bardzo intensywnie używane mogą napotkać problemy w zakresie wydajności. Ostatnio dostajemy coraz więcej zapytań o to w jaki sposób przyspieszyć pracę iPhone’a 6, 7, a nawet X.

Słowem wstępu

W dzisiejszym tekście pokażemy Wam kilka ciekawych sposobów na to, by Wasze urządzenia pracowały w należyty sposób. Pamiętajcie, że dbanie o swojego smartfona to klucz do bezproblemowego użytkowania. Dobra, bez zbędnego przedłużania – czytajcie dalej!

Sprawdź wydajność!

Zanim przejdziemy od innych czynności musimy sprawdzić na jakim poziomie znajduje się obecnie wydajność naszego iPhone’a. Pamiętaj, że w App Store jest kilkanaście aplikacji, dzięki którym sprawdzisz prędkość działania swojego urządzenia. Od siebie polecimy dwie: AnTuTu oraz Geekbench 4.

Wspomniane aplikacje mogą pomóc zlokalizować “sektory”, w których nasz iPhone odstaje od norm. Pamiętaj, że jest również aplikacja Ookla, dzięki której sprawdzisz jakość połączenia LTE oraz Wi-Fi. Jeśli więc zauważysz znaczące odchylenie od standardów, przejdź do kolejnych punktów naszego testu!

Zamknij aplikacje

Powinieneś wiedzieć, że przetrzymywanie otwartych aplikacji w panelu nie powoduje znacznie większego zużycia baterii. Inaczej ma się sprawa z prędkością działania samego urządzenia. Aplikacje w menu multitaskingu (podwójne kliknięcie Home Button) mają znaczący wpływ na funkcjonowanie smartfona – mimo, że są “zamrożone” nadal zużywają pamięć RAM. Złota rada: zamykaj aplikacje, których używasz rzadko, natomiast zostaw te, do których wracasz każdego dnia.

Zresetuj urządzenie

To idealnie rozwiązanie w momencie, w którym nasz iPhone wyraźnie zwolnił. Restart spowoduje wyczyszczenie pamięci podręcznej urządzenia oraz naprawi aplikacje, w których pojawiają się problemy związane z funkcjonowaniem.

Możesz po prostu wyłączyć smartfon lub wykonać tzw. twardy restart. Pamiętaj, że metoda ta różni się w zależności od modelu, który posiadasz. Oto linki do naszych poradników: iPhone 8/8 PlusiPhone 7/7 PlusiPhone X.

Wyłącz “Procesy w tle”

Musisz wiedzieć, że wszystkie Procesy w tle zużywają pamięć RAM Twojego iPhone’a. Jeśli więc widzisz, że smartfon trochę spowolnił wyłącz wybranym aplikacjom możliwość automatycznej pracy w tle. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób. Musimy udać się taką ścieżką: Ustawienia->Ogólne->Odświeżanie w tle. W tym miejscu mamy możliwość włączenia lub wyłączenie omawianej opcji każdej z aplikacji w naszym iPhone.

Pobierz w końcu iOS 12!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – nie ma na co tracić czasu! Aktualne oprogramowanie na naszych urządzeniach jest niezwykle ważne. Nie chodzi tutaj o nowe funkcje, łatki zabezpieczenia czy inny design. Najnowsza wersja oprogramowania to przede wszystkim większa wydajność dla naszych urządzeń.

Po instalacji iOS 12 zauważysz dużo szybsze przemieszczanie się pomiędzy aplikacjami. Sam smartfon będzie również dużo szybciej się włączał, a ładowanie aplikacji skróci się znacząco. Aby pobrać aktualizację zrób następujące kroki: Ustawienia->Ogólne->Uaktualnienia.

Wyczyść pamięć wbudowaną

Generalnie nie musisz sobie zawracać głowy pamięcią wbudowaną w swoim urządzeniu. Nie ma ona wpływu na wydajność Twojego smartfona, chyba że… Tak, jest jeden wyjątek, kiedy niski poziom pamięci wbudowanej może przyczynić się do gorszego funkcjonowania smartfona. Mowa o momencie, w którym Twój iPhone będzie miał poniżej 1 GB wolnej pamięci.

Radzimy, by systematycznie przerzucać zdjęcia i inne pliki do iCloud oraz odinstalowywać nieużywane aplikacje. Dodatkowo możemy pokusić się o usunięcie pików cookies, które znajdują się w Safari. Aby tego dokonać wejdź: Ustawienia->Safari->Wymaż historię i dane witryn.

Zajmij się grafiką

Dla wielu z Was może to nie być wymarzony sposób na przywrócenie płynności użytkowania w swoim iPhone. Sposób ten skutecznie ogranicza płynne animacje oraz ogólne wrażenia wizualne związane z korzystaniem z iOS. Po tę opcję sięgamy w ostateczności – kiedy inne metody nie przynoszą upragnionego rezultatu.

Aby wejść do odpowiedniego menu musimy zacząć od: Ustawienia->Ogólne->Dostępność->Redukuj ruch.

Wyzerowanie ustawień oraz całkowite wyczyszczenie urządzenia

Jeśli po wszystkich podanych wcześniej sposobach Twój iPhone nadal jest powolny warto zastanowić się nad przywróceniem urządzenia do ustawień fabrycznych. Podczas jego wykonywania większość naszych danych zostanie później przywrócona (przez backup w iCloud, o ile wybraliśmy taką opcję synchronizacji naszych danych), jednak kilka rzeczy będzie trzeba ustawić od nowa.

Aby dokonać przywrócenia iPhone’a do ustawień fabrycznych wchodzimy: Ustawienia->Ogólne->Wyzeruj (na samym dole)->Wszystkie ustawienia.

Jeśli to rozwiązanie nie przyniesie zamierzonego efektu, będziemy mogli wyzerować całe urządzenia, by później przywrócić nasze dane z kopii zapasowej. W tym miejscu trzeba pamiętać o tym, że podczas “zerowania” z urządzenia znikną wszystkie dane (kontakty, zdjęcia, filmy, aplikacje, hasła et cetera). Pamiętajcie by robić to bardzo ostrożnie. Kopię zapasową możemy wgrać chociażby po podłączeniu smartfona do komputera i wybrania odpowiedniej opcji w iTunes. Pamiętajcie zatem, by regularnie tworzyć kopię zapasową swoich urządzeń.

A może to bateria?

Musicie wiedzieć, że problem może leżeć nie w tym co mamy na urządzeniu, oprogramowaniu, którego używamy, lecz w samej baterii. Pamiętaj, że Apple specjalnie “ogranicza” urządzenia ze starą lub uszkodzoną baterią. Wszystko po to, by zapobiec przypadkowym wyłączeniom/restartom smartfona.

W tym miejscu pragniemy zaprosić Was na wymianę baterii do jednego z naszych punktów. Naprawa przebiegnie szybko, łatwo i przyjemnie dla. Tak, w każdym z naszych punktów będziesz obsłużony na siedząco, a “w razie w” zaoferujemy Ci pyszną kawę lub herbatę. Wszystko po to, byś czuł się dobrze podczas oczekiwania na wymianę.

 

Źródło&Foto: iDropNews

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice, Lublinie.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *