MacBook Air – zupełnie nowe wydanie mobilnego laptopa!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W dniu dzisiejszym Apple na swojej konferencji zaprezentowany – zgodnie z przypuszczeniami – odświeżoną wersję poczciwego MacBook’a Air. Od razu w oczy rzuca się ekran, w końcu znajdziemy tu Retinę o przekątnej 13,3″.

O ekranie słów kilka

Tak, w końcu odpowiednie osoby w Apple spełniły życzenie wielu użytkowników produktów z nadgryzionym jabłkiem. Nowy Air został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 13,3″. Cały komputer jest jednak o 17% mniejszy, niż jego poprzednik. Jeśli chodzi o sam ekran, w końcu spełniło się najskrytsze marzenie (głównie użytkowników starszych Air’ów).

Mianowicie na pokładzie laptopa znajdziemy w końcu wyświetlacz Retina. W końcu Ci, którzy zdecydują się na wspomniany model nie będą czuli się “gorsi” od posiadaczy MacBook’a 12″ czy wersji Pro. Starszy Air nie był wyposażony w Retinę, przez co obraz, który oferował nie miał szans w starciu z 12″ i wersją Pro. Wreszcie obejrzymy nasze ulubione zdjęcia bez znacznej stracie w jakości fotografii. Wielkie dzięki, Apple!

MacBook Air zaskakuje na każdym kroku

Czym byłby nowy komputer od Apple gdyby nie poprawiono w nim części, której używa się każdego dnia. Mowa oczywiście o nowej klawiaturze o konstrukcji motylkowej (trzecia generacja). Zastosowano ją już w laptopach, które zostały zaprezentowane na początki bieżącego roku. Wszystko po to, by użytkownik czuł się lepiej podczas codziennej pracy z urządzeniem.

Dodatkowo MacBook Air 2018 został uzbrojony w dwa porty USB-C oraz czytnik linii papilarnych Touch ID. Tak, dobrze widzicie – inżynierowie Apple umieścili go w prawym górnym roku nowej klawiatury. Znajdziemy tutaj również procesor T2, który odpowiedzialny jest za tzw. bezpieczną enklawę. To nic innego jak szyfrowanie dysków (FileVault), bezpieczniejsze przechowywanie haseł użytkownika oraz nowa funkcja bezpiecznego uruchamiania.

Obecnie w każdym modelu mamy dostępne dyski SSD (od 128 GB pamięci wbudowanej do 1,5 TB). Warto pamiętać, że nowy dysk jest o 60% szybszy od swojego poprzednika. Urządzenie wyposażone jest w procesor Intel Dual Core i5. Jeśli chodzi zaś o pamięć RAM – MacBook Air 2018 obsłuży aż do 16 GB.

https://www.youtube.com/watch?v=G7iI7YmIr30

Jak się ma bateria i ile to wszystko kosztować będzie?

W nowym urządzeniu nie można było zapomnieć o baterii. W najnowszym wydaniu będziemy mogli przez 12 godzin przeglądać szeroko pojęty internet oraz przez 14 godzin oglądać filmy w iTunes.

Cena? Nie ma się co oszukiwać – tanio już było, teraz będzie tylko drożej. I tak oto podstawowy wariant MacBook’a Air z 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci SSD został wyceniony na 5999 złotych.

Jeśli chodzi o możliwość składania zamówienia – można zrobić to już dziś na oficjalnej stronie Apple. Wysyłka przewidziana jest na 6 listopada. Dajcie znać czy jesteście zainteresowani nowym wcieleniem MacBook’a Air! Nam przypadł bardzo do gustu, w szczególności wyświetlacz!


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *