Nowy Mac mini – po latach wraca w niespodziewanej konfiguracji!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W końcu po czterech, słownie CZTERECH latach Apple zdecydowało się na odświeżenie sprzętu, o którym zapewne większość z Was zapomniała. Mowa oczywiście o Mac mini, który niegdyś dawał ludziom namiastkę Mac’a Pro w miniaturowej obudowie. Wszak wszyscy dobrze pamiętamy konfigurację z i7, która była podatna na modyfikacje.

Mac mini w natarciu!

Podejrzewam, że ów komputer był tak długo wyczekiwany, że niezależnie, co znalazło by się w jego wnętrzu, ludzie i tak by go kupili. Przejdźmy zatem do konkretów. Mac mini nowej generacji został wyposażony (w podstawowej wersji) w 4-rdzeniowy procesor oraz grafikę, która jest o 60% szybsza od swojej poprzedniczki. Sam komputer pod względem szybkości bije swojego starszego brata pięciokrotnie!

Tutaj również znajdziemy procesor T2, który odpowiedzialny jest za zwiększenie naszego bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzenia (szyfrowanie dysku, kodowanie plików wideo et cetera). Warto wspomnieć o tym, że nowy “miniacz” jest w stanie obsłużyć do 64 GB pamięci RAM i co najważniejsze – KOŚCI PAMIĘCI RAM SĄ TERAZ WYMIENNE! W praktyce oznacza to tyle, że podczas konfigurowania sprzętu nie musimy decydować się na docelową ilość pamięci.

Jeszcze będąc przy temacie dysków. Każdy wariant Mac’a mini wyposażony jest w dysk SSD, a ich maksymalna wielkość to aż 2 TB. Wszystko po to, byś mógł/mogła zmieścić wszystkie najważniejsze dane. Warto wspomnieć o tym, że teraz będziemy mogli obsłużyć do trzech monitorów jednocześnie (poprzednia generacja pozwalała na obsługę tylko dwóch). Znacznie ułatwi to pracę chociażby studiom muzycznym, które często potrzebują pracować na kilku monitorach.

Portów pod dostatkiem, a i cena…

Projektanci w Cupertino poszli po rozum do głowy i w nowym wcieleniu “miniacza” obrzucili nas wręcz portami. Znajdziemy tutaj: cztery porty USB-C (Thunderbolt 3), dwa porty USB-A , 10-gigabitowy port Ethernet oraz jeden port HDMI. Porty to nie wszystko – urządzenie zyskało bowiem zupełnie nowy, cichy system chłodzenia. Pozwoli to na pracę nawet wtedy, gdy obok nasza “druga połówka” będzie usypiała nasze dziecko.

Czas zatem przejść do ceny, ponieważ w naszym kraju nadal zajmuje ona jedno z czołowych miejsc podczas wybierania nowego produktu. W podstawowej konfiguracji, tj. 4-rdzeniowy procesor Intel Quad Core i3 (taktowanie 3,6 GHz), 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB SSD, przyjdzie nam zapłacić “skromne” 3999 złotych. Maksymalna konfiguracja przebija barierę 20 tysięcy złotych… Takiej ceny nie usprawiedliwia nawet fakt, że urządzenie zmieniło swoją barwę i sprzedawane będzie wyłącznie w kolorze gwiezdnej szarości (hihi).

A na sam koniec pytanie do Was. Zdecydujecie się na zaprezentowane wcielenie Mac’a mini? Osobiście uważam, że w miarę sensowna konfiguracja to koszt około 10000 złotych. Cena ta jak na komputer desktopowy jest obłędna. Konkurencja w postaci NUC’a nie śpi. A Wy – zdecydujecie się na którykolwiek z wariantów nowego Mac’a mini?

https://www.youtube.com/watch?v=hVEaL9izgjs


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *