Czyżby MacBook Pro miał konkurenta w postaci Surface Book 2? Sprawdźmy!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dosłownie kilkanaście godzin temu, Microsoft zaprezentował swoje nowe “laptopy” – Surface Book 2. Odwieczny rywal Apple nie mógł sobie oszczędzić porównań do obecnej linii MacBook’a Pro. Tak, w tekście tym znajdziecie naprawdę gorący materiał.

MacBook Pro zagrożony?

Firma, która zrewolucjonizowała świat komputerów stacjonarnych jak i osobistych wskazuje na fakt, iż Surface Book 2, jest pięciokrotnie szybszy od swojego poprzednika i dwa razy szybszy od obecnej serii MacBook Pro. Szkopuł w tym, że firma nie podaje do informacji, które modele stanęły ramię w ramię, by zmierzyć się z przygotowanym “torem przeszkód”.

 

Kolejną szpilą, którą Microsoft próbował wbić w firmę Tima Cook’a to rzekomo większe ogniwo baterii, które pozwala pracować przez 17 godzin, gdzie MacBook Pro oferuje czasy maksymalnie 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Wspomniano również o “lepszym” wyświetlaczu, niż popularna Retina stosowana w większości urządzeń z nadgryzionym jabłkiem.

Kto wygrywa pojedynek?

Ja wiem, że zaraz podniosą się głosy, że produkt od Microsoftu posiada ciut lepszą grafikę i kilka portów więcej, jednak to Apple oferuje dopracowany sprzęt, który wsparcie od firmy-matki jak również producentów zewnętrznego oprogramowania bije na głowę Surface’a. Warto podkreślić, że konkurent dużo później zaprezentował swoje urządzenie, co umożliwiło mu zastosowanie nowszych procesorów. Poczekajmy na odświeżone wersje MBP, a na pewno rozłożą na łopatki SB 2.

Pamiętajmy, że Surface Book 2 jest o wiele cięższy i większy, niż MacBook Pro, a to bezpośrednio przekłada się na komfort podróży i użytkowania urządzenia poza biurem czy domem. Niby banał, jednak każdy gram w ruchu się liczy. Ostatnie słowo o oprogramowaniu.

Pamiętajmy, że u Apple mamy dłuższe wsparcie urządzeń i szczelniej filtrujące zabezpieczenia, a wszystko po to, by użytkownik, który raz kupi produkt giganta z Cupertino, nie chciał niczego innego.

Microsoft i hipokryzja to jedność

Pamiętacie zapewne jak to powyższa firma szydziła z Apple, że ustawia zaporowe ceny swoich produktów? Zapewne zdziwi Was, że ta sama firma ustanowiła cenę podstawowego Surface Book 2 o blisko 200 dolarów większą, niż MacBook Pro o zbliżonych parametrach. Bez zastanowienia większość ludzi wybierze produkt z nadgryzionym jabłkiem.

Podstawowy model (13,5″) będzie zaczynał się od 1,499 dolarów, jego większy brat (15″) od 2,499 dolarów. Przedsprzedaż rusza 9 listopada, a pierwsze egzemplarze pojawią się na półkach sklepowych już 16 listopada. Pytanie na koniec: który z nich bardziej przypadł Ci do gustu? My jednogłośnie opowiadamy się za MacBookiem Pro!

 

Czytaj więcej, Foto: 1 i 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *