Najbardziej wyczekiwana gra 2017 dostępna na Twoim iPhonie. Nie ściągaj, jeśli nie chcesz zostać wciągnięty!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Fortnite Battle Royale w końcu dostępne na iOS. Aplikacja jest już dostępna w App Store, jednak istnieje pewien haczyk. Mianowicie aby móc zalogować się do gry musimy dostać zaproszenie od Epic Games (wydawca wspomnianego tytułu) lub naszego znajomego, który znajduje się w świecie gry.

Słowem wstępu

Aplikacja została oznaczona w sklepie jako “Invite Event”, co oznacza, że musimy dostać specjalne zaproszenie, by móc rozpocząć rozgrywkę. Powiedzmy sobie szczerze – w 2017 roku Fortnite podbiła serca graczy na wielu platformach: Xbox, PlayStation i PC. Może nie był to tak spektakularny sukces jak w przypadku Playerunknown’s Battlegrounds, jednak Fortnite zdołał zdobyć wierną rzeszę fanów.

Wynikać może to z faktu, iż w rozgrywce mamy możliwość tworzenia przedmiotów (np. podesty, trampoliny et cetera). Szybkie budowanie jest w stanie dynamicznie zmienić, a raczej stworzyć nowe pole bitwy. Do tego dochodzi możliwość zastawiania pułapek, które dopadną przeciwnika w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Fortnite na urządzenia mobilne to dokładnie ta sama gra, którą znamy z wcześniej wspomnianych platform. Mało tego – jeśli mamy już stworzone konto, gdzie spędziliśmy godziny przed ekranem monitora, możemy przenieść swoją postać (będzie dostępna na pierwotnej jak i mobilnej platformie). Jeśli chodzi o zakupione przedmioty – wszystko zostaje bez zmian.

Na czym zagramy?

 

Wersja mobilna została w pierwszej kolejności wydana na urządzenia Apple. Aplikacja zajmuje około 2 GB, a do obsługi wymaga iOS 11. Przejdźmy zatem do minimalnych wymagać sprzętowych:

  1. iPhone SE/6s
  2. iPad Pro
  3. iPad Air 2
  4. iPad mini 4
  5. iPad 2017

Pamiętajmy, że wymagania sprzętowe to nie wszystko. Fortnite wymaga stałego połączenia internetowego. Warto więc korzystać (w miarę możliwości, oczywiście) z jak najszybszego, stabilnego łącza.

Jak dostać zaproszenie?

W celu uzyskania zaproszenia do gry musimy udać się na stronę producenta gry. Następnie klikamy w przycisk “Zarejestruj się, aby otrzymać zaproszenie na maila”. Dalej drogi są dwie:

  1. Jeśli nie mamy jeszcze konta Fortnite, zostaniemy poproszeni o jego założenie. Kiedy się z tym uporamy, system sam przeniesie nas do etapu, w którym potwierdzamy chęć uzyskania zaproszenia;
  2. Jeżeli mamy już konto w Fortnite, podajemy informacje na jakiej platformie wcześniej graliśmy. Następnie będziemy musieli zalogować się do konta z danej platformy, nastąpi “skopiowanie danych”.

Kiedy przejdziemy przez etap wyboru, na stronie pojawi się komunikat, w którym Epic Games zapyta nas o model urządzenia mobilnego, na którym będziemy grali mobilnie. Warto dodać, że na liście znajdują się smartfony i tablety, które będą wspieranie w przyszłości (np. Google Pixel 2 XL). Jeśli zostaniemy już zaakceptowani, otrzymamy wiadomość e-mail, w której będzie zawarty link do aktywacji konta i pobrania gry.

Drugim sposobem na “rejestrację” jest otrzymanie od znajomego, który już gra, zaproszenia do gry. Dzięki temu ominiemy cały proces rejestracji i oczekiwania na akceptację naszego wniosku przez dewelopera gry.

Podsumowanie

Epic Games podkreśla, że cały czas starają się powiększać ilośc serwerów, by jak największe grono graczy mogło uczestniczyć w mobilnych bitwach. Nie jest jednak jasne, kiedy gra będzie dostępna w normalnym trybie, tj. bez wymagania rejestracji.

Pamiętajcie zatem, by nie denerwować się długim brakiem odpowiedzi ze strony ekipy Fortnite. Producent informuje bowiem, że zaproszenia będą wysyłane regularnie, wraz ze wzrostem serwerów gry. Zdecydowanie jest to pierwsza tego typu gra na iOS. Cała nasza ekipa czeka na nią z niecierpliwością. A Ty – grałeś już w Fortnite czy będzie to Twoje pierwsze podejście?

 

Źródło: 9To5Mac

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *