15 maja 2017 roku firma Tima Cook’a zaprezentowała oficjalne, nowe wersje systemów: macOS, iOS, tvOS i watchOS. Aktualizacje opierają się głównie na poprawie zabezpieczeń jak również optymalizacji.
Krótki wstęp
Apple nie dał ciała i udostępnił poprawione kompilacje systemów w tym samym momencie. Temat ten postaram się podzielić na kilka sekcji, co z pewnością pozwoli na lepsze rozeznanie w informacjach, które Was interesują. Na pierwszy ogień idzie oprogramowanie naszych smartfonów i tabletów.
iOS 10.3.2
Najnowsza wersja iOS była przez bardzo długi czas testowana tak, by Apple mogło wydać dopracowaną wersję systemu. Po drodze nie obyło się bez wersji beta, których w tym przypadku było 5.
Warto podkreślić, że jest to jedna z mniejszych aktualizacji, która zawiera w sobie poprawki błędów systemowych jak również zabezpieczeń.
Obecnie system jest dostępny dla wszystkich użytkowników iPhone’a/iPada. Aby przejść do pobrania:
-
Wchodzimy w Ustawienia.
-
Następnie przechodzimy do sekcji Ogólne.
-
Wybieramy Uaktualnienia.
Waszym oczom winna się ukazać informacja jak na zdjęciu poniżej:
macOS 10.12.5
Firma z Cupertino dba w ten sam sposób o użytkowników komputerów stacjonarnych jak również przenośnych. W najnowszej wersji tytułowego systemu nie znajdziemy “wodotrysków”, lecz zmiany praktyczne. Oto 3 najważniejsze:
-
Zwiększono poziom zgodności aplikacji znajdujących się w Mac App Store z przyszłymi aktualizacjami systemu. Dzięki temu Apple będzie mogło np. w łatwiejszy sposób przejść na nowszy, udoskonalony system plików tak jak miało to miejsce w przypadku iOS (marzec 2017, premiera iOS 10.3).
-
Usunięto błąd, który bardzo często (nie u każdego użytkownika) powodował zacinanie się dźwięku, jeżeli osoba korzystała ze słuchawek USB.
-
Polepszono życie ludzi, którzy za wszelką cenę chcą mieć Windowsa na swoim komputerze. Otóż Apple umożliwiło beznośnikową instalację Windows 10 Creators Update. Wszystko przy użyciu programu Boot Camp.
Aby przejść do aktualizacji wystarczy włączyć Mac App Store. Następnie w górnym Menu klikamy ikonę Uaktualnienia. Po sprawdzeniu przez system dostępnych aktualizacji będziecie mieli możliwość ściągnięcia systemu (chyba, że Wasze urządzenie znajduje się na liście produktów już nie wspieranych przez Apple).
Na zdjęciu poniżej zaprezentowane jest miejsce, w którym znajduje się nowa wersja systemu (w moim przypadku widnieje na liście rzeczy zaktualizowanych).
watchOS 3.2.2 i tvOS 10.2.1
Apple zaktualizowało swoje zegarki i “przystawki” do telewizorów. Zmiany nie są oszałamiające. Poprawiają ogólną pracę sprzętu, błędy w oprogramowaniu jak również bezpieczeństwo użytkownika. To ostatnie jest najważniejsze, ponieważ dysponując najnowocześniejszym systemem, ale zaniedbując aktualizacje zabezpieczeń szybko zniechęcimy klientów do naszego sprzętu.
Chcąc zaktualizować Apple TV:
-
Wchodzimy do sekcji Ustawienia.
-
Następnie System. Będąc w opcjach systemowych klikamy Uaktualnienia.
-
Ostatnim krokiem jest wybranie opcji Uaktualnij oprogramowanie.
Do aktualizacji naszego Apple Watch będziemy potrzebowali iPhone’a. Mianowicie w telefonie wybieramy kolejno: aplikacja Watch>Ogólne>Uaktualnienia. W tym momencie naciskamy Pobierz i zainstaluj. Pamiętajcie, by podczas aktualizacji Wasz zegarek był w zasięgu iPhone’a. Dodatkowo musi być naładowany minimum w 50% i podłączony do ładowarki
Podsumowanie
Najnowsze aktualizacje może nie wnoszą znaczących zmian, ale poruszają jedną, bardzo ważną kwestię. Chodzi oczywiście o nasze poczucie bezpieczeństwa i przeświadczenie o korzystaniu z profesjonalnego urządzenia. Dla przykładu, Apple jest jedyną firmą, która daje aż tak długi czas “życia” np. smartfona. Inne firmy śmiało mogą brać z nich przykład.
Miejmy nadzieję, że w kolejnych wersjach systemów zobaczymy ciekawe, a zarazem przemyślane rozwiązania, które umilą nam korzystanie z jabłkowego sprzętu. Kto wie, może iOS 11 przyniesie Apple Pay do naszego kraju?
Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]