To już pewne tak będzie wyglądał iPhone 8! Będzie obsługiwał funkcję rozpoznawania twarzy przy pomocy podczerwieni (nawet w nocy).

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Informacje na temat nadchodzącego głośnika Apple są szeroko dostępne. Dwóch programistów: Guilherme RamboSteve Troughton-Smith – wpadło na informację odnośnie iPhone’a 8, które zostały zaszyte w kodzie oprogramowania dla HomePod.

PearlID – nowa jakość uwierzytelniania

Troughton-Smith przyznaje, że znalazł informacje, które potwierdzają, że najnowszy smartfon firmy z Cupertino będzie obsługiwał funkcję rozpoznawania twarzy przy pomocy podczerwieni. W swojej wypowiedzi podkreśla istnienie BiometricKit – odpowiednik ARKit, w którym będziemy mogli zarządzać biometrycznymi funkcjami.

Firma Tima Cook’a nie byłaby sobą, gdyby nie nadała specjalnej nazwy dla funkcji rozpoznawania twarzy. PearlID – tak właśnie będzie się nazywał najnowszy czytnik Apple.

Mark Gurman, dziennikarz Bloomberg przyznaje, że dzięki zastosowaniu podczerwieni będziemy mogli odblokować nasze urządzenie w ciemnych pomieszczeniach lub kompletnej ciemności.

Na zdjęciu poniżej możemy zaobserwować obecność nowej metody zabezpieczeń:

Amerykański gigant dopracował swoje rozwiązanie i błąd, który jest dobrze znany użytkownikom Galaxy S8/S8+ się nie powtórzy (chodzi o możliwość odblokowania telefonu za pomocą wyświetlenia zdjęcia twarzy na innym urządzeniu). Wszystko za sprawą wykorzystania podczerwieni.

Potwierdza się wygląd iPhone’a 8

Równie poruszającym odkryciem jest znalezisko drugiego z programistów – Guilherme Rambo. Mianowicie znalazł on rysunek frontu iPhone’a 8, który został potwierdzony przez Apple (rysunek znajduje się w bibliotece PassKitUIFoundation, który odpowiada za autoryzację użytkownika). Kodowa nazwa dla prezentowanego poniżej urządzenia to według Guilherme – D22.

Rambo poinformował technologiczny świat również o tym, że najnowsze urządzenie firmy będzie praktycznie pozbawione ramek wokół wyświetlacza. Informacja ta potwierdzałaby wcześniejsze doniesienia, tj. obustronnie zakrzywiony ekran, wcięcie w górnej części wyświetlacza i brak fizycznego przycisku TouchID.


Całe to wydarzenie podsumowuje jeden z odkrywców – Steve’a Troughton-Smitha. Jego zdaniem, informacje na temat nowej formy weryfikacji użytkownika i wygląd nadchodzącego urządzenia są potwierdzone w stu procentach.

 

 

Źródło: iClarified.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *