Rozpoznawanie muzyki jeszcze łatwiejsze. Apple kupiło Shazam!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wczoraj potwierdziły się informacje jakoby Apple kupiło popularną aplikację muzyczną Shazam za kwotę około 300 mln. funtów. Jest to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji w App Store.

Apple Music z funkcjonalnością Shazam?

W tym miejscu chciałbym przypomnieć czym tak naprawdę jest Shazam. To bardzo prosta appka, która umożliwia rozpoznanie danego utworu, który usłyszymy w szkole, pubie, galerii handlowej czy samochodzie. Od swojej premiery zdobyła rzeszę fanów na całym świecie, a słowa te potwierdza ilość pobrań w App Store i Sklepie Google (we wrześniu 2016 roku Shazam przekroczyło 1 miliard pobrań).

Okej, sama aplikacja jest bardzo pomysłowa, ale co ona właściwie ma wspólnego z Apple? Spieszę z wyjaśnieniami. Mianowicie firma Tima Cook’a od jakiegoś czasu stara się budować muzyczne imperium. Po spektakularnym kupnie firmy Beats w 2014, Shazam to kolejny zdobyty szczebel do bycia muzycznym potentatem. Dzięki temu, gigant z Cupertino będzie mógł zaoferować tzw. wartość dodaną względem Spotify (główny konkurent Apple Music).

Rozpoznawanie muzyki jeszcze łatwiejsze

Przez połączenie Apple Music i Shazam w jedną aplikację będziemy zaopatrzeni w najbardziej popularne funkcje, tj. możliwość rozpoznania piosenki, która w danym momencie nas zaintryguje, zapisanie jej do naszej playlisty, by w późniejszym czasie móc się nią podzielić z naszymi bliskimi.

Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pamięć w swoim urządzeniu (w szczególności odczują to posiadacze smartfonów z 16 i 32GB pamięci). Dodatkowo nie będziemy skazani na mnogość aplikacji, które służyć mają jednemu – dawaniu przyjemności z muzyki. Miejmy nadzieję, że Apple jak najszybciej usprawni Apple Music o tak ważną opcję (na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy ów funkcja zostanie dodana).

 

Źródło: BuzzFeed, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *