Wymiana baterii może przyspieszyć Twojego iPhone’a!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W dniu wczorajszym na popularnym serwisie Reddit pojawił się bardzo interesujący post użytkownika iPhone’a 6s. Mianowicie zaobserwował on dziwne zjawisko po wymianie baterii w swoim iPhonie.

Wymiana baterii “lekiem” na wolniejszy smartfon?

Przejdźmy zatem do samego początku. Mianowicie przed wymianą baterii jego smartfon odnosił następujące wyniki w teście Geekbench (aplikacja do mierzenia szybkości urządzenia): 1466 (single core) oraz 2512 punktów (multi core). W tym miejscu warto podkreślić, że jest to znacznie mniejsza (średnia) wartość jaką powinien uzyskać model 6s (odpowiednio 2330 i 3984 punktów).

Niespodziewana rzecz stała się po tym, gdy TeckFire (założyciel omawianego tematu na Reddit) wymienił baterię w swoim iPhonie 6s. Wyniki ponownie przeprowadzonego testu prezentowały się następująco: 2526 (single core) i 4456 (multi core) punktów.

Problemy nie tylko w modelu 6s

Należy zdać sobie sprawę, że nie jest to odosobniony przypadek – wielu użytkowników modelu 6s zauważyło poprawę działania swojego urządzenia po wymianie baterii. Oto jedne z przykładowych wyników kolejnych użytkowników: 1039 (single core) i 1749 (multi core) punktów oraz 2488 (single core) i 4435 (multi core) punktów po wymianie.

Dodatkowo poprawę potwierdzili również użytkownicy iPhone’a 7. Nawet redaktorzy portalu MacRumors przeprowadzili swój własny test Geekbench. Zmienili jednak nieco taktykę, ponieważ nie wymienili baterii, a wykonali test przy różnym stopniu naładowania urządzenia (zdjęcie powyżej).

Nie czekaj – wymień baterię za ułamek ceny nowego iPhone’a w ZbitejSzybce!

Tak znaczące różnice pomiędzy optymalizacją samego urządzenia wynikają zapewne ze zmian, które zostały wprowadzone w iOS 11. Przypominamy, że w ubiegłym roku Apple otworzyło specjalny program naprawczy dla modelu 6s, w którym to wymieniano baterie na nowe. Wadliwe baterie powodowały, że urządzenia te potrafiły wyłączyć się w niskiej temperaturze w momencie, w którym ich poziom naładowania wynosił 20% i więcej.

W tym samym czasie gigant z Cupertino wydał specjalną aktualizację iOS 10.2.1, która miała wyeliminować problem – faktycznie zmniejszyła się ilość reklamowanego sprzętu (na opisywaną przypadłość).

Reasumując – wspomniana aktualizacja miała za zadanie spowolnić pracę urządzenia, które wyposażone było w wadliwą lub starą baterię. Wszystko po to, by smartfon dłużej działał na jednym ładowaniu. Na wymianę baterii zapraszamy oczywiście do jednego z naszych 8 serwisów (informacje poniżej). W niecałą godzinę, sprawa zostanie załatwiona.

 

Źródło: Reddit, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *