Siri zakłóciła obrady brytyjskiego parlamentu. Jak z bezpieczeństwem spotkań?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Nie często słyszy się, by Siri była odpowiedzialna za zamieszanie na scenie politycznej. We wtorek podczas przemówienia ministra obrony narodowej Gavina Williamsona mogliśmy usłyszeć dziwny dźwięk dobiegający z jego kieszeni.

Siri ponownie “na językach”

Siri na długie lata zapisze się w historii obrad brytyjskiego parlamentu. Podczas wystąpienia Gavina Williamsona w sprawie działań związanych z Państwem Islamskim w Syrii zdarzyła się dość “zabawna sytuacja”. Mianowicie polityk nie zdążył dokończyć wypowiadanego zdania, ponieważ jego wypowiedź została przerwana przez Siri:

Oto, co znalazłam w sieci pod hasłem: ‘W Syrii, Syryjskie Siły Demokratyczne’.

Polityk tak oto skomentował ów występek:

– To bardzo rzadkie, kiedy przerywa ci twój własny telefon. Bez wątpienia, to nowa konwencja.

– Jeśli mogę kontynuować, już bez wsparcia przez Siri…

Incydent trzeba było zapisać

W internecie od razu pojawiła się fala przychylnych (oraz mniej pochlebnych) komentarzy. Jeden wyróżnił się w szczególności:

Czy to oznacza, że Siri znajdzie się w Hansard (oficjalnym protokole zawierającym zapis obrad parlamentu brytyjskiego, w tym Izby Gmin i Izby Lordów?

Na odpowiedź nie trzeba było wcale długo czekać. Udzielił jej Parly, dziennikarski projekt internetowy, który zajmuje się relacją m.in. obrad brytyjskiego parlamentu w internecie. Padł krótki i zwięzły komentarz, że ów występek zostanie zakwalifikowany jako „przeszkoda”.

Jak to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo?

W komentarzach prócz dużej ilości śmiechu można było wyczuć pewien niepokój. Dotyczył on bezpieczeństwa obrad parlamentarnych i ewentualnego podsłuchu przez asystentów głosowych. Współpracownicy ministra zaprzeczyli, by oprogramowanie pokroju Siri czy Cortany w jakikolwiek sposób zagrażało bezpieczeństwu kraju. Dodatkowo podkreślono, że Gavin Williamson nie zabierał w przeszłości telefonu na tajne zgromadzenia.

Pamiętajmy, że podobne zdarzenie miało miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Podczas wystąpienia Jo Johnsona (członek Izby Lordów), Siri włączyła się przy tym samym temacie – sytuacji w Syrii. Wszystko przez fonetyczne podobieństwo w wypowiedzi słów „Syria” oraz „Siri” w języku angielskim.

 

Źródło: TVN24

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *