Składany wyświetlacz – Apple jako pierwsze?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dosłownie kilka godzin temu Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało bardzo ważną informację. Mianowicie chodzi tutaj o zgłoszenie patentowe Apple odnośnie składanego ekranu. Mówiąc ściślej – chodzi tutaj o wyświetlacz, który swoim mechanizmem otwierania i zamykania przypomina otwieranie książki.

Składany wyświetlacz – garść informacji

Pierwsze informacje, jakoby gigant z Cupertino pracował nad nowym podejściem do wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych (i nie tylko) ujrzały światło dzienne ~rok temu. Doniesienia sugerowały, jakoby firma Tima Cook’a (i kilka mniejszych przedsiębiorstw) podjęła współpracę w firmą LG.

W ostatnim czasie w świecie IT pojawiły się informacje o planowanej przez Apple inwestycji w fabryki LG, w której powstałyby linie produkcyjne odpowiedzialne za wytwarzanie wyświetlaczy. Wszystko po to, by składany wyświetlacz stał się w bardzo krótkim czasie szeroko dostępny.

MicroLED przyszłością przenośnych urządzeń

Warto przypomnieć jedną, bardzo ważną rzecz, która z dniem dzisiejszym diametralnie się zmieniła. Mianowicie chodzi o to, że do tej pory mówiło się, że Apple będzie wytwarzać zakrzywione panele OLED (tylko i wyłącznie). W patencie, który został dziś złożony możemy przeczytać, że składane ekrany będą dostępne w 3 typach: LCD, OLED oraz MicroLED.

Pamiętajmy, że Apple pracuje z firmą TSMC nad zoptymalizowaniem masowej produkcji wyświetlaczy microLED, które w przyszłości zastąpią obecnie stosowane rozwiązania. Pamiętajmy, że wyświetlacz zastosowany w iPhone X został lekko wygięty, by sprawiać wrażenie bezramkowej konstrukcji.

W całym tym rozwiązaniu znajduje się tylko jeden problem. Chodzi tutaj o sam pomysł, który dopiero dziś został zgłoszony do urzędu patentowego. Jak historia pokazuje, wiele ciekawych pomysłów “zamknęło się” po zgłoszeniu patentowym. Oby w tym przypadku było inaczej.

 

Czytaj więcej, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *