Usuwanie pojedynczych cyfr w kalkulatorze na iOS | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jest to jeden z krótszych, ale i bardzo przydatnych poradników. Zapewne wiele razy chcieliście usunąć tylko jedną cyfrę podczas przeliczania jakiś wartości, ale nie wiedzieliście jak? Nic dziwnego, ponieważ Apple nie udostępniło dedykowanego przycisku. Po przeczytaniu tego poradnika raz na zawsze przyspieszycie liczenie na Waszym sprzęcie.

Kalkulator

Sama ikona kalkulatora zmieniała się wraz z wprowadzaniem nowych wersji systemowych. Jeśli chodzi o jego wnętrze to nie zostały wprowadzone żadne zmiany poza dostosowaniem wyglądu do nowej szaty graficznej (miało to miejsce w momencie przejścia z iOS 6 na 7). Cale liczby jesteśmy w stanie kasować przy pomocy przycisku C.

Co zrobić, gdy chcemy usunąć tylko ostatnią cyfrę, ponieważ pomyliliśmy się w trakcie obliczeń?

Pojedyncze usuwanie

Apple przy projektowaniu kalkulatora przeceniła (chyba) swoich użytkowników, ukrywając funkcję kasowania liczb jedności w jednym prostym geście. Przejdźmy zatem do prezentacji omawianego zagadnienia:

  1. Otwieramy kalkulator. Wpisujemy przykładową kombinację cyfr.


  2. Chcąc usunąć cyfrę “7” przeciągamy palcem w lewą, bądź prawą stroną. Miejsce, w którym należy to zrobić zostało zaznaczone różową kreską na zdjęciu poniżej (oczywiście możemy tę czynność wykonywać po całej długości wiersza, w którym wpisuje się cyfry).


  3. Otrzymujemy interesującą nas wartość.

Warto dodać, że każdorazowe powtórzenie wyżej wymienionej czynności spowoduje skasowanie kolejnej z cyfr. Powyższa funkcja działa na kalkulatorze w iOS 10.3 jak również starszych wersjach systemowych.

Podsumowanie

Jak widać Apple nie zawsze podchodzi do tematu swoich aplikacji z należytą prostotą. W tym wypadku całkowicie przekombinowali. Mamy jednak nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Wam w momencie, kiedy będziecie robić długie obliczenia i zamiast kasować całe równanie, po prostu usuniecie błędne cyfry.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *