Xiaomi prężnie podbija rynek – już niedługo oficjalny salon w Polsce!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Xiaomi to jedna z najprężniej rozwijających się firm elektronicznych ostatnich lat. Istniejące od 6 kwietnia 2010 w niespełna 7 lat zgromadziło rzeszę fanów. Wszystko za sprawą odpowiedniego podejścia do projektowania technologii mobilnej (i nie tylko). Ich głównym znakiem rozpoznawczym jest stosunek ceny do jakości wytwarzanego produktu.

Xiaomi – kawałek historii

Wspomniane przedsiębiorstwo bardzo dużo czerpie z firmy Tima Cook’a. Sam prezes, Lei Jun upodabnia swoją osobę (ubiór) do św. pamięci Jobsa jak również cały marketing firmy, który wzoruje się na Apple. Mało tego, chińska firma dba o niemal identyczny wystrój swoich salonów, które bardzo mocno przypominają Apple Store. Ich pierwszym produktem był smartfon Mi 1…

Waga od Xiaomi.

Segway od Xiaomi.

Urządzenie Xiaomi do gotowania ryżu.

Obecnie portfolio firmy poszerzyło się o: elektryczną hulajnogę, urządzenie do gotowania ryżu, fit-opaski, wagę, powerbanki, słuchawki, odpowiedniki Apple TV jak i same telewizory, tablety i laptopy (wzorowane na MacBook i iPad). Nie zapomniano również o pojeździe typu segway, czajniku, inteligentnych butach czy sportowych (jak również domowych) rejestratorach wideo.

Chińskie salony

Na samym początku istnienia firmy, produkty były możliwe do zdobycia wyłącznie przez stronę internetową Xiaomi. Obecnie możemy znaleźć salony, w których mamy możliwość przetestowania urządzeń przed ich kupnem. Jak już wcześniej wspominałem, salony chińskiej firmy są bardzo podobne do Apple Store. Oto kilka zdjęć Xiaomi Store:

Warto dodać, że wschodni koledzy byli wiele razy krytykowani przez włodarzy firmy z Cupertino, że kopiują ich pod względem “stylu” jak również marketingu. Oczywiście firma odpierała zarzuty jakoby kopiowała cokolwiek od innych firm. Jak widać spory nie miały żadnego wpływu na ich prężny rozwój.

Wprowadzenie do Polski

Jeszcze 2-3 lata temu chcąc stać się posiadaczem sprzętu z “Mi” w nazwie musieliśmy kupować bezpośrednio w Chinach. Często wiązało się to z dodatkową opłatą w momencie wykrycia sprzętu na granicy. Dzięki Bogu we wrześniu 2016 roku, firma ABC Data rozpoczęła oficjalną dystrybucję urządzeń do Polski. Oczywiście ceny poszybowały delikatnie do góry, ale klient był pewien, że kupuje sprawdzony sprzęt, a w razie potrzeby będzie mógł bez najmniejszych problemów skorzystać z gwarancji producenta.

MiTu – maskotka Xiaomi.

Niedawno do ABC Data dołączyła firma CK Mediator, która również została oficjalnym dystrybutorem wspomnianej marki. To dobra informacja dla nas – klientów, ponieważ sprzęt, który nas interesuje będzie szerzej dostępny. Oby obyło się bez nieczystych zagrywek ze strony obu firm, a każda ze stron będzie szczęśliwa.

Nasz “salon”

Ważne: Xiaomi otworzy swój oficjalny punkt w Stolicy, dokładnie w galerii Arkadia. Będzie to odpowiednio wydzielona strefa, w której znajdziemy showroom jak również sekcję sprzedażową i testową. Huczne otwarcie już 2 czerwca. To data szczególna, ponieważ wtedy swoją premierę ma Xiaomi Mi Note 2, który oczywiście będzie dostępny w Polsce.

Xiaomi Mi Note 2.

Warto dodać, że nie wszystkie urządzenia oferowane na zachodzie będą dostępne w naszym “salonie”. Urządzenia, które na pewno kupimy to: smartfony, akcesoria do telefonów (np. gogle VR, słuchawki), AGD (autonomiczny odkurzacz, oczyszczać powietrza czy urządzenie do gotowania ryżu) jak również Mi Box, tj. odpowiednik Apple TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *