Apple pokonało Samsunga w 2023 roku!

Oceń stronę
[Ocen: 3 Średnia: 5]

Apple pokonało Samsunga w 2023 roku!

 


W 2023 roku rynek smartfonów przeszedł znaczącą zmianę, z Apple zdobywającym pozycję lidera i osiągającym rekordowy udział w rynku. Według raportu IDC Tracker, globalny rynek smartfonów zanotował spadek o 3,2%, jednak Apple odnotowało wzrost, co stanowi wyjątkowe osiągnięcie w kontekście tych wyzwań. To pierwszy raz od 2010 roku, gdy firma inna niż Samsung zajęła czołową pozycję w branży.

Pomimo makroekonomicznych przeszkód i wysokiego poziomu zapasów na początku roku, Apple zdołało zwiększyć swoją obecność na rynku. W całym 2023 roku globalny rynek smartfonów osiągnął najniższy roczny wolumen od dekady, z dostawami na poziomie 1,17 miliarda jednostek. Niemniej, druga połowa roku przyniosła wzrost, który zapoczątkował oczekiwane ożywienie na 2024 rok. Szczególnie w czwartym kwartale, wzrost wyniósł 8,5% rok do roku, osiągając 326,1 miliona dostaw.

 


Nabila Popal, dyrektor ds. badań w zespole Worldwide Tracker IDC, zwróciła uwagę, że Apple, jako jedyna firma z pierwszej trójki, odnotowała pozytywny roczny wzrost. Osiągnięcie to było możliwe pomimo zwiększonych wyzwań regulacyjnych i odnowionej konkurencji ze strony Huawei w Chinach, największym rynku Apple. Rosnący trend w kierunku urządzeń premium, które obecnie stanowią ponad 20% rynku, był napędzany agresywnymi ofertami wymiany i planami finansowania bez odsetek.

 


Ryan Reith, wiceprezes grupy w IDC, zauważył, że ogólna zmiana rankingu na szczycie rynku podkreśla intensywność konkurencji. Apple odegrało znaczącą rolę w zmniejszeniu pozycji Samsunga, ale cała przestrzeń Androida jest coraz bardziej zróżnicowana. Huawei odzyskuje pozycje w Chinach, a inne marki, takie jak OnePlus, Honor, czy Google, wprowadzają bardzo konkurencyjne urządzenia w niższym zakresie cenowym segmentu premium. Zwiększające się zainteresowanie składanymi urządzeniami i AI w smartfonach wskazuje na to, że rynek smartfonów zmierza w interesującym kierunku.

W kontekście serwisów specjalizujących się w naprawach urządzeń Apple, taki wzrost popularności marki ma znaczące implikacje. ZbitaSzybka.pl, serwis Apple, który posiada aż 34 serwisy w Polsce, na pewno skorzysta na tej informacji. Wzrost popularności urządzeń Apple, szczególnie w segmencie premium, może przyczynić się do wzrostu zapotrzebowania na wysokiej jakości usługi serwisowe. Dla ZbitaSzybka.pl, specjalizującego się w naprawach urządzeń Apple, oznacza to potencjalny wzrost liczby klientów i zwiększone zainteresowanie ich usługami. Rosnąca liczba użytkowników iPhone’ów i innych urządzeń Apple w Polsce stanowi szansę na rozwój i ekspansję dla takich firm jak ZbitaSzybka.pl, które mogą dostosować swoje usługi do rosnących wymagań rynku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *